לא פעם אנחנו רוצים להעשיר את החיים שלנו ולהפוך אותם לטובים יותר. יש הרבה דרכים בהן אנחנו יכולים לשפר את איכות החיים שלנו. אחת הדרכים הטובות ביותר לשפר דרכן את איכות החיים שלנו היא לקחת חלק בקבוצה. הנחיית קבוצות יכולה להעניק לנו כלים טובים יותר להתמודד עם השינויים בחיים שלנו. בקבוצה נוכל לזכות לתמיכה מאנשים שדומים לנו. נוכל להצליח להבין יותר טוב את עצמנו ואת בני המשפחה שלנו. הנחיית קבוצות יכולה לאפשר לנו להתחבר לעצמנו יותר ולהיות מודעים יותר לאופן ההתנהגות שלנו. למעשה, כאשר אנחנו לוקחים חלק בקבוצה יותר קל לנו להתמודד עם קשיים שונים שיש בחיים שלנו ויותר קל להיות חזקים אל מול אתגרים שונים.

הנחיית קבוצות והתמודדות עם אובדן

הנחיית קבוצות יכולה לסייע לנו גם להתמודד עם אובדן של אדם שהיה קרוב אלינו. כאשר אנחנו מאבדים אב, אם או אח או אחות הכאב שלנו הוא גדול מאוד וקשה. הנחיית קבוצות גם כאשר אנחנו מאבדים את בן או בת הזוג שלנו אנחנו צריכים לגלות כוחות רבים בשביל להמשיך בחיים שלנו. לקיחת חלק פעיל בקבוצת תמיכה או בקבוצה של אנשים שדומים לנו יכולה לעזור לנו להתמודד ולעבד את האבל שלנו. עיבוד של אבל הוא תהליך ארוך מאוד. אובדן של אדם קרוב יכול לפגוע בנו מאוד והוא יכול לגרום לנו לקפוא על שמרינו. קבוצה שיש לה מנחה מקצועי ואדיב יכולה לעזור לנו להתקרב בחזרה לעצמנו ולהרגיש טוב יותר.

הנחיית קבוצות – סוד להצלחה

למעשה הנחיית קבוצות יכולה להיות סוד ההצלחה שלנו בחיים. כולנו חזקים יותר כאשר אנחנו חלק מקבוצה. כאשר אנחנו מתמודדים עם הקשיים שלנו לבד אנחנו יכולים לחוש בדידות רבה וחוסר אונים. לעומת זאת, כאשר אנחנו בקבוצה יכול להיות לנו יותר כוח ויותר משאבים נפשיים להתמודד עם הקושי שלנו. הנחיית קבוצות יכולה לאפשר לנו להיות חזקים יותר בחיי היומיום שלנו. הקבוצה תוכל להעניק לנו כוחות שיאפשרו לנו לתפקד ולהצליח בחיים שלנו. הקבוצה למעשה תהיה הבית השני שלנו והיא תעניק לנו מקור של רוגע ושלווה שיאפשרו לנו לצאת לעולם.

לסיכום, ניתן לומר שבשביל שנצליח בחיים שלנו אנחנו חייבים לקבל כמה שיותר תמיכה. תמיכה יכולה לעזור לנו במיוחד במצבים קשים של מוות במשפחה או מצבים כמו פיטורים ממקום העבודה. הנחיית קבוצות איכותית יכולה לאפשר לנו לחוש כוח רב יותר חיים שלנו ועוצמה. הסיוע של הקבוצה ושל המנחה שלה יעניקו לו רגשות של תקווה. הקבוצה תעצים אותנו ואנחנו נעצים אותה. כאשר אנחנו חלק מקבוצה יש לנו יותר כוח ויכולת להיות אנשים של מעשה בעולם. לאחר שנתחיל ללכת לקבוצה לא נוכל להבין איך הסתדרנו בלעדיה והיא תהפוך לחלק בלתי נפרד מהחיים שלנו. חלק אשר יסייע לנו להרגיש יותר טוב.