הרצאה בנושא חברתי

מהרגע שאנחנו מתחילים לחיות את חיינו אנחנו מקבלים הרצאות, אם בגן, בבית הספר, באוניברסיטה, בעבודה וכן הלאה. אין ספק כי כל הרצאה מספקת מידע חדש לחיינו ומעשירה את הידע שלנו, כך שמדובר בחוויה מעניינת ולעיתים גם מרתקת. שוקי זיו מעביר הרצאה בנושא חברתי שמאוד קרוב לליבו ומפריע לו, ההימנעות מחתימה על כרטיס אדי לתרומת איברים. מאז איבד את בנו בתאונה טרגית, הוא מרגיש שהוא חייב לכל אותם אנשים שאיבדו את חייהם מאחר שלא הייתה להם אפשרות לעבור תהליך של השתלה בחו"ל. לאחר מות בנו, שוקי החליט לעשות מעשה גבורה ולתרום את אבריו, בעזרתם הציל מספר אנשים שקיבלו את חייהם במתנה. אין ספק כי מדובר בנושא מאוד טעון, במיוחד בישראל, אך אם יהיו עוד אנשים כמו שוקי, יהיה אפשר להציל חולים רבים שמתמודדים בקושי עם מחלה שרק השתלה תוכל להציל.

הרצאות מעניינות

הרצאה בנושא חברתי

הרצאה בנושא חברתי

עם השנים, שוקי שינה את ההרצאות שלו, פיתח אותן והעשיר אותן במידע רב שספג עם השנים וכן במידע רלוונטי לזמן הנוכחי. ההלכה אומרת כי תרומת איברים היא מצוות הצלת נפשות ובמסגרת ההלכה, רבנים ורופאים ילוו את התורם בכדי לקבל חוות דעת רפואית וכן יישאל שאלות הלכתיות בכדי שיקבל אישור. כיום הדת הרבה יותר מבינה ותומכת בתרומת איברים, מה שבאופן אוטומטי גרם לאנשים רבים לשנות את דעתם ואכן לחתום על הכרטיס. במהלך הרצאה בנושא חברתי, שוקי מספר את הסיפור האישי שלו בגוף ראשון ומשתף את החוויה הקשה ביותר שנאלץ לחוות בחייו. שוקי הבטיח לעצמו כי הבן שלו הוא זה שייתן לו את התקווה ואת האמונה שצריך להמשיך לחיות למרות הכול. מאז שבנו הלך לעולמו, שוקי עושה מצוות שייזכרו לעד על ידי מאות אנשים שזכו בשנים האחרונות לתרומה, לאחר שהמתינו במשך שנים.

רפואה מתקדמת

הקדמה מתבטאת בכל דבר, אם במכשור המתקדם, בדעות המפותחות וכמובן ברפואה, מה שמאפשר השתלת איברים מאדם לאחר מותו, מה שיאפשר הצלת חיים. ישנם מספר סוגי השתלות כגון השתלת ריאה שמצילה חיים ומסייעת לחולה במחלת ריאות לחיות חיים תקינים. השתלת לב מצילה את חייו של החולה שהלב שלו לא מסוגל לתפקד, השתלת לבלב וכליה מתבצעת בדרך כלל עד גיל 50 כאשר מחלת הכליה נגרמת כתוצאה מסוכרת. השתלת קרנית נחוצה בכדי להחזיר את מאור העיניים וכן הלאה. אין ספק כי מדובר בחוויה לא נעימה כלל, אך כל עוד יהיו אנשים שמוכנים לעזור, המצב יהיה הרבה יותר טוב ממה שהוא עכשיו. הרצאה בנושא חברתי זו הרצאה הכרחית בכדי לעשות שינוי חברתי ולאפשר לכולם להכיר היטב את המושג תרומת איברים, להתעניין יותר ובסופו של דבר לחתום על כרטיס אדי ולהעניק מתנה לעולם אם בחיים או אם אחריהם.