הרצאות העשרה לכל הגילאים

חלק גדול מהחיים שלנו אנחנו מקשיבים לבעלי ניסיון, לומדים את מה שאנחנו יודעים מאחרים וכך מעבירים הלאה ידע ומידע למי שזקוק להם. שוקי זיו עשה את השינוי בחיים שלו אחרי שאיבד את בנו עידו במהלך תאונת דרכים. כאשר עמד בסיטואציה בה היה צריך להחליט האם לתרום את אבריו, הבין שיש אנשים רבים שזקוקים לתרומות, אך מאבדים את חייהם לשווא, מאחר שבישראל נורא קשה להשיג תרומת איברים, לאור האחוז הנמוך של התורמים. השינוי שעשה היה למען אותם אנשים שמתו לשווא וכעת הוא הפך לגורו בתחום, ובכל הזדמנות הוא מעניק הרצאות העשרה, שמעשירות את הידע בתחום של תרומת איברים וכן בנוגע לאהבת החיים וההערכה שלהם. שוקי הוא מאמן אישי, הוא מסייע לאנשים רבים להוביל שינוי בחיים שלהם, זאת הוא עושה באמצעות הסיפור האישי שלו, שיוצר באופן מידי פרופורציות אצל האנשים וכמובן בתוך ארגונים שמחפשים את הדרך להפוך לארגון יותר מפותח, תומך ורגיש.

לבחור בחיים

חוג ביתכאמור, מלבד הרצאות העשרה, שוקי מעביר מסרים חשובים לחיים עבור אינדיבידואליים ועבור קבוצות. הוא מזמן בחר בחיים והעדיף להילחם בכדי לחיות אותם באהבה, לקבל את מה שיש לו ולהיות מסור ומלא בתודה ליקום. אומנם הוא יכול היה בקלות לנזוף על העולם ולכעוס על כל הסיטואציה, אך מה שאנחנו בוחרים לעשות פשוט קורה. שוקי התעקש להביט על החיים ממבט מלא בתקווה, לא הרים ידיים ורצה להעביר את אותו מסר לכל מי שחווה אירוע דומה ומתקשה להרים את עצמו. עצם העובדה שהוא חושף את הסיפור שלו לרחב הקהל ולא שומר על פרטיותו, מראה על כך שהוא בחר בבנו כשליח שנועד לעשות מצוות אפילו במותו. הבחירה בחיים היא לא מה בכך, מה שמחייב הערכה גדולה והוקרה על האדם שהוא.

להתבונן

הגיע הזמן להתבונן על העולם בצורה אחרת, לא לחשוב כי מגיע לנו הכול ולנזוף על מה שלא קיבלנו. קחו כמה רגעים בשלווה עם עצמכם ונסו לקבל את השינוי שמתחולל בחייכם, לטובה ולא לרעה. העולם יכול להיות אכזר ללא ספק, אך יחד עם זאת הוא יכול להיות נפלא. הסיטואציות הקשות בחיים אמורות לחזק אותנו ולהוציא מאתנו את הטוב, מאחר שרק ברגעי משבר אנחנו מחליטים שהגיע הזמן לעשות שינוי. הרצאות העשרה ניתן להעביר באינספור נושאים, אם רלוונטיים לקהל או לא. כששוקי זיו פוגש את הקהל שלו ומבין מהי שכבת הגיל, הוא מנתב את עצמו ופועל בהתאם, כך שההרצאה שלו תמשיך להיות קולחת, מעניינת ומעשירה שמותירה את הקהל הן עם דמעות בעיניים והן עם חיוך. הרצון של שוקי הוא שבעזרת ההרצאות שלו, יהיו יותר תומכים בתרומת איברים, מה שיאפשר לאנשים רבים להינצל ולהישאר בחיים ביקום הזה.