הרצאות העשרה מיוחדות

הרצאות מלוות אותנו במהלך כל החיים, אם הרצאותיהם של ההורים שמסבירים לנו על תהליכים שונים בחיים ואם הרצאות בבית הספר, באוניברסיטה, בצבא ובעבודה, אך כל הרצאה היא מושג שונה לחלוטין. תחומי העניין של כל אחד מאתנו שונים ועם הזמן בהתבגרות שלנו הם משתנים ללא הרף. ישנם נושאים חשובים שמועברים באמצעות הרצאות העשרה, שנועדו להשיג אהדה לגבי נושא מסוים. שוקי זיו מעביר הרצאות מעניינות בתחום קרוב ללבו, תרומת איברים, זאת התחיל בעקבות אובדן בנו בתאונת דרכים ובעקבות הטרגדיה תרם את אבריו להצלת נפש אדם. אין ספק כי חוויה טראומתית כזו בדרך כלל שוברת אותנו ואיננה משאירה לנו תקווה לחיים, אך שוקי זיו הצליח לעשות מה שרבים אחרים לא הצליחו, לתעל את היגון שלו למען מטרה חיובית, שתסייע לאנשים אחרים להישאר בחיים.

ניסיון חיים אישי

אחד מהדברים המעניינים ביותר שיוצרים הרצאה חווייתית, היא הרצאה של אדם בעל ניסיון חיים, שמעניק לציבור את סיפור חייו בכדי לתרום לחברה. אין ספק כי הרבה יותר קל להתחבר לסיפור מסוים או סיטואציה, כאשר היא מסופרת בגוף ראשון על ידי האדם שחווה את אותה סיטואציה, מה שאומר שהסיפור משלב ידע, מידע וכמובן הרבה רגשות. אומנם לא כל האנשים ניחנו בחוש מספיק מחודד שמסייע להם להגיש סיפור בצורה מעניינת וכך ליצור הרצאות העשרה מיוחדות, אך מי שיש לו את זה, מדובר בכוח גדול שמאפשר לו להתרוקן באופן חיובי מבחינה רגשית וגם לסייע לזולת. שוקי זיו מעביר הרצאות מיוחדות ושונות מהרצאות אחרות בהן נכחתם, הוא מעביר את הסיפור באופן מעניין שגורם לכל הקהל להזדהות עמו ולשים את עצמו בנעליו. ישנם אנשים אשר פוסלים מראש את החתימה על כרטיס אדי לתרומת איברים, אך לאחר הרצאה אחת הם מבינים קצת יותר על החיים ומביטים על העולם בפרספקטיבה שונה לחלוטין.

הרצאה עם מצגת?

הרצאות העשרה

הרצאות העשרה

כאשר אנשים מעניינים מעבירים הרצאות, אין צורך באמצעים חזותיים, אלא בדמיון מפותח וסיפור אמתי מלב אל לב. האפקט שנוצר מהסיפור האישי, עמו ניתן להזדהות, הוא הרבה יותר גדול ממצגת עם מידע יבש ועדכני לגבי הנושא. ניתן לשים לב באופן גורף כי הרצאות בהן הנואם מציג נתונים יבשים עם סיפורים של אחרים הן הרצאות פחות מעניינות, בהן הרבה אנשים משתעממים ומתייאשים תוך זמן קצר, אל מול הרצאה עם סיפור חיים אישי שגורם לכל האנשים להקשיב היטב לכל מילה ואפילו להתרגש. הנגיעה ברגש היא זו שגורמת לאנשים לעבור את התהליך הטוב ביותר ולהבין כי אכן מדובר באג'נדה חשובה שיש להשקיע בה מחשבה רבה. הגיע הזמן לצאת מהמסגרות ומהקיבעון ולהחליט שאנחנו עושים צעד שיעשה שינוי קטן עבורנו אך שינוי משמעותי עבור אחרים. החיים הרבה יותר מורכבים ממה שהם נראים, אך חשוב שנחיה אותם על הצד הטוב ביותר.