הרצאות העשרה הן הרצאות אשר מעשירות את הידע שלנו בנוגע לנושאים שונים שמעניינים אותנו. לכל אדם יש תחומי עניין שונים ותחביבים אשר מעניינים אותו ובעקבות סקרנות זו הם מנסים לאגור כמה שיותר מידע באותו נושא. דרך איסוף המידע יכול להיות בדרכים שונות. ניתן לקבל מידע באמצעות ניסיון אישי וחוויות שאותו אדם חווה באמצעותם הוא לומד ומחכים. ניתן לקבל מידע באמצעות הרצאות העשרה אשר מעבירות מידע בדרכים שונות וכמובן שניתן לקבל מידע באמצעות של למידה וחקירה אישית. המיוחד בהרצאות העשרה הוא היכולת שלהם להיות מגוונות ושונות זו מזו אך בכל זאת ליפול תחת אותה הקטגוריה. לכל סוג קהל הרצאות העשרה יכולות להיות טובות ומעניינות אך חשוב לדעת לאיזה קהל אתה מכוון את ההרצאה וכיצד אותו קהל יכול להפיק את המיטב ממנו.

הרצאות העשרה לקהלים שוניםהרצאות העשרה

הרצאות העשרה לעובדים- בעולם העסקים של היום מקובל מאוד שחברות מעניקות הרצאות העשרה לעובדים שלהם. הסיבה להעברת הרצאות אלה הן מגוונות ותורמות לגיבוש צוות העובדים, למוטיבציה של העובדים ולידע הכללי שלהם. הרצאות העשרה לקהל מסוג זה מקנה לעובדים כלים אשר מסייעים להם בעבודתם ואף בחייהם האישיים. ניתן לומר כי רוב החברות והארגונים כיום  מכירים בחשיבות של השקעה מסוג זה בעובדים. אחת הסיבות החשובות להשקעה זו היא כאשר משקיעים בעובדים מקבלים מהם יותר בסופו של דבר. הרצאות העשרה לעובדים משדרות מסר שהחברה מאמינה בהם ומוכנה להשקיע בהם. כאשר העובדים נהנים מההרצאה ומרגישים שהם קיבלו בהרצאה כלים ומידע רחב אשר יכול לעזור להם בחייהם האישיים הם מקבלים אמון בארגון, המוטיבציה שלהם עולה ובהתאם לכך רמת הפריון ואפילו היצירתיות שלהם בעבודה עולה. ההרצאות מסוג זה עוסקות בנושאים שאינם קשורים לעבודה באופן ישיר אך בסופו של דבר נושאים פירות בעבודה עצמה.

הרצאות העשרה לבני נוער- הרצאות העשרה לבני נוער הן טובות מכמה סיבות: בני נוער נמצאים על הגבול של היותם מבוגרים ויותר ויותר אחריות וידע מוגש להם. לכן ככל שבני הנוער נחשפים ליותר הרצאות העשרה, הרצאות אלו עוזרות לאותו בני נוער לגבש את האישיות שלהם ועוזר להם להתמודד עם ההתבגרות ומה שהיא כוללת בתוכה. כאשר פונים באופן זה לקהל מסוג זה צריך להתאים את סוג ההרצאה ולדאוג כי מדברים אליהם בגובה העיניים ככה שהנושא יפנה אליהם ויהיה מובן. בן נוער שמצליח לגלות עיניין בנושא מסויים עקב הרצאה כנראה ימשיך להתעניין באותו נושא גם בתור מבוגר וככה תהיה המשכיות שמועברת הלאה.

מה חשוב להעביר בהרצאות העשרה?

בהרצאות העשרה חשוב שהנושא המדובר יהיה ברור וממוקד. נכון שמדובר בהזדמנות מאוד טובה להעביר מידע אך במידה והמידע ברור וממוקד תהיה אפשרות להעביר את המסר באופן הטוב ביותר וככה לדאוג להתעניינות כנה ואמיתית. בנוסף חשוב כי ההרצאה תהיה אינטרקטיבית ותנסה לחדש כמה שיותר. באמצעות החידוש יש סיכוי גבוהה יותר להתעניינות מאשר מידע שניתן להשיג בקלות וידוע לכל.

כאשר אנחנו רוצים ליהנות אנחנו בדרך כלל הולכים לראות סרט או יוצאים למסעדה עם החברים שלנו. אנחנו יכולים גם לבלות בבילוי שיש לו יותר משמעות – אנחנו יכולים לשמוע הרצאות העשרה מרתקות, שיעשירו את העולם שלנו ויעניינו אותנו מאוד. הרצאות אלו יכולות להיות בכל נושא שהוא, אבל עדיף שהן יהיו על נושאים שרלוונטים לסדר היום שלנו או אף חשוב מכך נושאים שיהיה להם אופי אוניברסילי ועולמי. כאשר אנחנו שומעים הרצאה שהנושא שלה הוא אוניברסילי כמו חיים ומוות, תרומת איברים או איך מתמודדים עם אובדן של מישהו שהיה יקר לנו מאוד אנחנו מצליחים לעבד יותר טוב את הרגשות שלנו בנוגע לנושאים מורכבים אלו ואנחנו לומדים גם שההרגשה שלנו היא מאוד אנושית וטבעית.

הרצאות העשרה – למי זה יכול להתאים?

למי הרצאות העשרה יכולות להתאים? הרצאות מעשירות יכולות להתאים לבני נוער, לוועדי עובדים, לקבוצות חברתיות וגם לפנסיונרים. למעשה הרצאות אלו יכולות להתאים לכל אחד ואחת מאתנו. הרצאות אלו יכולות להיות במגוון רחב מאוד של נושאים. אנחנו יכולים לשמוע הרצאה על כל דבר שמעניין או מסקרן אותנו. הרצאות העשרה ההרצאות הטובות ביותר הן הרצאות שיש בהן ערך מוסף ותוכן מרגש. כאשר אנחנו מתרגשים ומרגישים אנחנו מקבלים את מירב הערך מהרצאה. גם הרצאה בה אנחנו צוחקים או בוכים היא הרצאה איכותית מאוד. המטרה שלנו שאנחנו הולכים להרצאה היא ללמוד משהו חדש או ללמוד להכיר את עצמנו ואת העולם בו אנחנו חיים טוב יותר. למידה מסוג זה תשאר אתנו למשך זמן רב והיא תאפשר לנו לצמוח מבחינה רגשית.  את ההרצאות אנחנו יכולים לשמוע במסגרת פעילות מאורגנת ואנחנו יכולים להתארגן ביחד כמה חברים ולשמוע אותן כולם ביחד. ההרצאות יספקו לו עניין רב ותכלית ואחריהן נרגיש שהרווחנו הרבה מאוד. ההרצאות יגרמו לנו להרוויח את עצמנו מחדש, להרוויח את החיים מחדש ולהרוויח גם את החברים שלנו והאנשים שחשובים לנו  באמת, כי הן יגרמו לנו לשים לב.

הרצאות העשרה – למה לא כדאי לנו לפספס אותן?

לסיכום, ניתן לומר שלא כדאי לנו לפספס הרצאות העשרה. השתתפות בהרצאות מסוג זה יכולה להעשיר את העולם שלנו בתוכן רב. תוכן זה יוכל לאפשר לנו להרהר על החיים שלנו ועל הדברים שחשובים בהם באמת כמו המשפחה שלנו והחברים שלנו. בזכות ההרצאות נוכל להעמיק את המודעות שלנו לחיים ולדעת טוב יותר מה עושה לנו טוב ומה עושה לנו רע. נוכל לדעת גם יותר טוב איך לעשות לאנשים אחרים טוב. הרצאות אלו הן נדירות מאוד והן ההזדמנות שלנו לפגוש את עצמנו דרך סיפורים מרגשים של אנשים אחרים. סיפורים אלו יכולים לרתק אותנו ולסייע לנו להגיע לכדי תובנות משמעותיות שיסייעו לנו לשנות ולו בקצת את מרקם החיים העדין שלנו ושל כל הסביבה בה אנחנו חיים.