הרצאות חוגי בית שלכולם כדאי לשמוע

הרבה אנשים מחפשים פעילויות מעניינות לשעות הפנאי, ולא לכולם מתאים ללכת לחדר הכושר או לנסוע לחו"ל. לא מעט אנשים לוקחים חלק בחוגי בית שכוללים הרצאות העשרה שונות, והאמת היא, שזו בהחלט בחירה טובה כי יש הרבה הרצאות שיכולות לעניין אותנו ולהוציא אותנו קצת מהאדישות שלנו. הרצאות חוגי בית יכולות לעסוק בכל נושא שבעולם, בין אם מדובר על בישול, על עיצוב הבית או על כל דבר אחר שיכול לעניין את המשתתפים. לכן, אם אתה מנהל חוג בית אתה בוודאי תמיד מחפש הרצאות שיכולות להיות מעניינות עבור חברי הקבוצה, וזו לא משימה פשוטה. בדרך כלל כשיש קבוצה של אנשים יש גם הרבה נושאים שיכולים להיות מעניינים בעיני הקבוצה, כי הרי לכל אחד מאיתנו יש תחומי עניין שונים. עם זאת, יש גם כמה נושאים שכן נוגעים לכל אחד מאיתנו, ואחד מהנושאים האלה זו תרומת איברים.

 הזמנת הרצאות חוגי בית שלא נשארים אליהן אדישיםהרצאות חוגי בית

הרצאות חוגי בית שעוסקות בתחום של תרומת איברים יכולות להיות מעניינות במיוחד, אך חשוב לשים לב אל מי אתה פונה וממי אתה מזמין הרצאה כזאת. אחד מהאנשים שכדאי לך להכיר ושכדאי לך לקחת בחשבון כאופציה, זה שוקי זיו, כי למרות הטראומה האישית שהוא עבר הוא אדם שבחר בחיים. הטראומה האישית שלו, שגרמו לו לאבד את בנו בתאונת דרכים, הובילה אות ולצומת שבה שהוא היה צריך לבחור בין החיים והתקווה ובין המוות והייאוש. עוד בבית החולים כאשר שוקי בחר לתרום את איברי בנו שנפטר הוא למעשה בחר בחיים, כי הוא בחר לתת לאנשים שנזקקו לעזרה את המתנה הכי יפה שהם יכלו לחלום עליו: איברי שיציל את החיים שלהם. מי חושב על דברים כאלה בחיי היום יום, כשאנחנו בריאים וכשהכול נראה לנו טוב? האמת היא, שאף אחד לא עוצר לחשוב על כך, אך חשוב להעלות את העניין הזה לסדר היום. לפני שאנחנו אנשים שרוצים כסף, בית ומשפחה, אנחנו צריכים להיות קודם כל אנושיים, ותרומת איברים זה אחד מהצעדים האנושיים ביותר שנוכל לעשות למען האחר.

מה עושים אחרי ההרצאה?

פעמים רבות כאשר מזמינים הרצאות חוגי בית נגמרת ההרצאה, החברים מחליפים ביניהם מילה או שניים על הנושא ובכך מסתיים העניין. עם זאת, אחרי הרצאה של שוקי זיו הדברים לא יהיו כך. שוקי לא משאיר את האנשים אדישים, וזה בא לידי ביטוי בכך שרוב המאזינים מחליטים להצטרף לתורמי האיברים בישראל. זה נראה אולי כצעד קטן אך האמת היא שזה מה שמשנה את פני החברה שלנו. ככל שיותר אנשים יחליטו שהם תורמים איברים כך יותר אנשים יוכלו להינצל, וזה מה שמשאיר את החברה שלנו עם ערכי האנושיות שכל כך חשובה להישרדות שלנו.