הרצאות לבתי ספר

החיים של כולנו מאוד שבריריים ועלולים להשתנות בין רגע, אם לטובה או לרעה, אך אין ספק כי השינויים הללו הם אלו שמובילים להתחלות חדשות שבונות אותנו. שוקי זיו לצערו עבר חוויה מאוד לא טובה שגרמה לו לזעוק את הכאב שלו באמצעות קול גדול של עזרה לזולת. בכל סיטואציה ניסיון הוא המאפיין העיקרי, מאחר שאין אדם יכול באמת להבין לליבו של אחר, במידה ולא התנסה באותה סיטואציה. שוקי זיו מעביר הרצאות לבתי ספר, בכדי לסייע לילדים ונוער לפתח מחשבה מעבר למה שהם רגילים ביום יום. לעיתים עולמם הוא צר אופקים ואין הם מנסים לדלות מידע נוסף מעבר למה שיש ברשותם, מה שיוצר בעתיד אנשים אגוצנטריים שמרוכזים בעצמם במקום בזולת.

להיחשף למסרים חדשים

בכדי לפתח עבורם את המחשבה ואולי גם לסייע להם לעצב אישיות טובה יותר, חשוב שיהיו הרצאות לבתי ספר בנושאים שונים, כך שהילדים יוכלו לקבל פרספקטיבה טובה יותר על העולם האמתי. לעיתים שאתה נמצא בתוך מסגרת מסוימת, אתה נכלא לתוך מסרים מסוימים ומאוד ספציפיים, כך שלאחר מכן נורא קשה להיפתח למסרים חדשים, אך באמצעות הרצאות חיצוניות יהיה ניתן להיחשף למגוון מסרים. שוקי זיו מעביר הרצאות על תרומת איברים אך לא רק, אלא על החיים באופן כללי ועל כך שיש להיות אנושיים לפני הכול, ללמוד כיצד להעניק וגם כיצד לקבל, כי רק כך יהיה אפשר להשלים עם אובדן ולהתחיל שוב לאהוב את החיים. אין ספק כי אחרי הרצאה אחת של שוקי זיו, ניתן להבין כמה חשוב היה להיות נוכח בהרצאה כזו, של אדם בעל ניסיון שהמיר את הכאב שלו מאובדן בנו לרצון ומוטיבציה לעזור לזולת וליצור שינוי. במהלך ההרצאה, שוקי מספר על ניסיון החיים שלו אך יחד עם זאת, מעניק לאנשים את הרצון לפעול בכדי לעשות שינוי ולהיות הרבה יותר אנושיים ממה שאנחנו.

הכול בפרופורציה

הרצאות לבתי ספר

הרצאות לבתי ספר

ההרצאות הללו חשובות ואפילו חשובות יותר בבתי הספר, שם הילדים אינם לוקחים את הדברים בפרופורציה הנכונה ומניחים כי הנזיפה של המורה זה הדבר הנורא שקרה להם במהלך כל היום. חשוב לשים את הקלפים על השולחן ולהבין שהעולם שלנו הוא קצת יותר מורכב ממה שנראה לנו לעיתים, כך שחשוב להביט על התמונה הגדולה ולאו דווקא על כל הפרטים הקטנים. הרצאות לבתי ספר זו אחת הפעולות החשובות שזיו עושה במהלך השנים האחרונות ובאמצעות סיפור החיים המרגש שלו הוא מצליח לשנות דעות רבות וליצור את השינוי שהוא כה מייחל לו. לאחר שהנוער הצעיר שומע את ההרצאה הוא מבין כי יש מעבר לכל השטויות בהן הוא מתעסק, יש אנשים שזקוקים להשתלה בכדי להינצל ולהישאר בחיים ואנחנו היחידים שנוכל לעזור ולאפשר לאחרים לחיות, בסך הכול לחיות.