הרצאות לבתי ספר

בתי הספר בישראל הם נורא מגוונים, כל אחד מהם נוהג באופן שונה בחינוך הילדים, אך תכנית הלימודים היא זהה בדרך כלל על פי משרד החינוך. למרות החינוך המושקע שמעניקים לנוער של ימנו, ניתן לראות כי בשונה מהדור של הוריהם, הנוער הרבה יותר וותרן כלפי עצמו, אינו מתייחס לערכים בכבוד ולא מבין מהי נתינה אמתית. שוקי זיו מעביר הרצאות לבתי ספר, בכדי להחדיר באותם נערים ונערות את המושג נתינה, זאת הוא עושה על ידי סיפור אמתי על היום בו איבד את בנו ויחד עם הצער זכה להעניק חיים לאנשים שהיו זקוקים לתרומת איברים. אין ספק כי לא תמיד מדובר בחוויה נעימה לשמוע על סיטואציות כאלו, שמכניסות אותנו בדרך כלל לפרופורציות אך עלולות גם לדכא. ייאמר לזכותו של שוקי, שהוא יודע כיצד להעביר את ההרצאה בצורה קולחת, מעניינת ואפילו מצחיקה. אין הוא מכריח את הקהל לקום ולתרום, אלא מוסר לו את הכדור ומאפשר לו להחליט כרצונו, לאחר ששמע סיפור חיים לא קל.

קהל צעיר

הרצאות לבתי ספר חושפות עבור שוקי פלח אוכלוסייה אליו לא היה מגיע אלמלא ההרצאות הללו. מדובר בפלח אוכלוסייה מאוד חשוב שביום מין הימים ישלוט ויהווה כגורם מכריע עבור דיונים רבים. כשמעבירים הרצאה על תרומת איברים מול קהל צעיר חשוב להיות רגישים לכך, מה ששוקי עושה באופן אוטומטי ומקבל אהדה גם בלי לבקש אותה. אומנם רק בעתיד הקרוב אותם ילדים יוכלו לחתום על כרטיס אדי, אך באמצעות ההרצאה ששמעו, אולי יעריכו יותר את החיים, ישמרו עליהם ויעניקו זמן לכל מחשבה, ימנעו מאימפולסיביות וייצרו הגנה סביבם. כאמור, הנוער של היום הוא לא הנוער של פעם, זאת ניתן לראות בחוסר הכבוד אל המורים, אל החברים ואפילו אל ההורים. בכדי ליצור שינוי חשוב להעניק הרצאות מסוג זה בכל עת, בכדי להחדיר להם שיש להעריך ולכבד.

להיות זהיר בכביש

הרצאות לבתי ספר

הרצאות לבתי ספר

בתי ספר רבים מזמינים את שוקי זיו על מנת שיעביר הרצאות לבתי ספר בנושאים שונים ובאמצעות הסיפור האישי שלו, הילדים למדים שחשוב לשמור על החיים, לנהוג בזהירות בכביש, לא להיות פזיזים ולהימנע ממצבים מסוכנים. ההרצאות הללו מאוד חשובות לתלמידים, מה שמאפשר להם להיחשף למידע שלאו דווקא היו נחשפים במהלך הלימודים. מאחורי כל התוכן עומדת גם פילוסופיה שלמה, שתפקידה לגרום לתלמידים לחשוב מחוץ לקופסא ולא להיות מקובעים. ברגע שהנושא יהיה מעניין ומוכר, התלמידים יאזינו לכל ההרצאה ואפילו ייקחו ממנה דוגמא אישית. במקרה זה, הבן של שוקי לא גדול בהרבה מאותם הילדים, אשר יכולים ללמוד מהאסון הזה, שכדאי להיות סובלניים על הכביש, לכבד את כל כלי הרכב וכמובן לכבד את הולכי הרגל על הכביש.