הרצאות לחוגי בית

כבר במשך שנים רבות שחוגי הבית מככבים בישראל, מאז ימי קופסאות הפלסטיק אותן עקרות בית היו מציגות לקהל ויחד עם זאת כיבדו את כולם באירוח נעים עם שתיה וחטיפים. כיום יש מגוון גדול של הרצאות לחוגי בית בנושאים שונים ולאו דווקא למטרת מכירות, אלא למטרות נעלות יותר כמו תרומת איברים וכל מה שסביב. שוקי זיו מעביר הרצאות ברחבי הארץ ומספר את הסיפור האישי והפרטי שלו, למען אותם קולות חלשים שאינם יכולים לבקש בקול גדול וממתינים במשך שנים שיצילו את חייהם באמצעות תרומה. שוקי איבד את בנו בנסיבות טראגיות אך למרות הכול החליט לעשות מעשה הרואי וציווה לעשות כבקשת בנו, לתרום איברים. הרבה אנשים יכלו לצלול אל תוך תהום ולחיות את החיים מהצד ולתהות מדוע דווקא אני, אך שוקי ניתב את כל העצב והצער למקום אחר, לעזרה לזולת ולהשמעת קול שקורא לשינוי.

הרצאות אינטימיות

הרצאות לחוגי בית ניתן לעשות בסלון הבית, בחצר או בכל מקום נוח לאירוח, לסדר כיסאות פלסטיק, להציע שתיה קלה וכיבוד קל ופשוט לארח למען מטרה טובה. כשאנשים מגיעים לחוג בית, בשונה מהרצאה באולם, הם מרגישים הרבה יותר קרובים למנחה האירוע פיזית ורגשית. הקרבה הזו גורמת ליותר הזדהות ברוב המקרים ואפילו הרגשה של שיחה אישית ואינטימית. במהלך ההרצאות שלו הן באולמות והן בבית, שוקי משתדל להעניק תחושה אישית יותר לכל אחד מהנוכחים ומדבר עמם בגובה העיניים, ללא התנשאות או התרברבות. מאוד קשה שצריך לעבור חוויה כה טראומתית בכדי להבין שיש צורך בשינוי, אך בדרך כלל זה מה שגורם לצעד הראשון, בדיוק כמו שקרה לשוקי שהחליט שעליו להיות שליח ולגרום לכמה שיותר אנשים לסייע לזולת.

תרומת איברים

חוג ביתהרצאות לחוגי בית הן הרצאות מעניינות ומרתקות, במיוחד כאשר מסופר סיפור אישי בגוף ראשון. יתרה מכך, כאשר ההרצאות הן אינטימיות יותר ומתקיימות בחלל קטן, הסיפורים הופכים להיות מרגשים כי גם המנחה מרגיש יותר פתוח עם האנשים סביבו. אין ספק כי מדובר בנושא קשה שלא כל אחד היה יכול לדבר עליו, במיוחד שזה נוגע אליו באופן ספציפי. החוזק ששוקי מקבל מהאנשים הוא אדיר וזה מה שמאפשר לו להמשיך לעשות את המסע החשוב הזה, להיות חדור מטרה ולקחת חלק בשינוי. בישראל יש אחוז נמוך של תורמים, מה שמצריך חולים רבים לנסוע לחו"ל בכדי לעבור השתלה, מה שמחייב אותם לשלם על כל ההוצאות, שלעיתים גבוהות מאוד ולא מאפשרות לחולים לשלם. אם כולנו יחד נירתם למטרה, נוכל להצליח לשכנע כמה שיותר אנשים לחתום על כרטיס אדי ולקחת חלק בשינוי ובהצלת חיים. אומנם שוקי מעביר הרצאות במשך תקופה והוא זכה לכושר דיבור רהוט ומשכנע, אך כל אחד יכול להתחיל את השינוי גם בעצמו.