הרצאות מעניינות

לכל אדם יש תחומי עניין שונים ומגוונים. אנחנו מפתחים את תחומי העניין שלנו באופנים שונים ורבים לפי תחום העניין הספציפי. אדם שמתעניין בטיסה יכול לקבל מידע על נושא זה באמצעות קריאה על תחום הטיסה, הוא יכול לקחת קורס בכיצד מטיסים מטוס, הוא יכול לבנות טיסנים מוקטנים והוא יכול לספוג את המידע שלו על ידי הנגישות והחשיפה ביום יום. לא כולנו משקיעים בתחומי העניין שלנו כפי שהיינו רוצים, אך באופן טבעי יש לנו משיכה והתעניינות רחבה יותר כלפי נושא אחד על פני נושא אחר. אחד האמצעים לפתח את עצמנו, לספק את הסקרנות שלנו ולהגדיל את הידע שלנו הוא באמצעות הרצאות מעניינות. כפי שציינו הרצאות מעניינות הן דבר אינדיבידואלי אצל כל אדם כיוון שמה שמעניין את האחד לא מעניין את האחר. הרצאות מעניינות יכולות גם להיות מועברות בדרכים שונות אל מול הקהל שלו. מה זאת אומרת דרכים שונות? יש אנשים שסופגים את המידע שלהם בדרכים אחרות מהסובבים אותם. יש כאלה שיבינו יותר טוב דרך התנסות מעשית ויש כאלה שיעדיפו להקשיב. לכן כאשר אנחנו מדברים על הרצאות מעניינות מדובר גם על דרך העברת המידע ולא רק על הנושא המדובר.

סוגי הרצאות מעניינותהרצאות מעניינות

  1. אדם בעל ניסיון חיים- אנשים הם דבר מעניין בפרט ובכללי. לכל אדם יש את ניסיון החיים שלו שהוא צובר במהלך השנים. אומרים "שאין חכם כבעל הניסיון" וכנראה שיש אמת במשפט זה. כאשר אנחנו רוצים ללמוד על נושא מסויים שמיעה של סיפור חיים של אדם פרטני הופך את הנושא ליותר מעניין ואישי ומאפשר לנו להתחבר גם לסיפור הספציפי מעבר למידע היבש הכללי. באמצעות הרצאה של אדם בעל ניסיון וסיפור חיים מרתק ניתן להקיף את הנושא מכיוונים שונים ובכך ללמוד מעבר לעובדות שונות. מידע תיאורטי הוא מעניין אך כשהוא בא לידי ביטוי בחיים האמיתיים הוא הופך לממשי יותר ויכול "לפגוע" בנקודות אישיות אצלנו.
  2. הדגמות ואמצעים חזותיים- יש סוגי אנשים שונים אשר חושבים ומבינים בדרכים שונות. יש אנשים שהם בעלי דמיון מפותח ומצליחים להבין ולדמיין את הנושא שמדובר אליהם ויש כאלה שיצטרכו לראות ולהרגיש על מנת שהמידע יתבסס אצלהם במוח. הרצאה מעניינת יכולה להפוך לכזאת ולהרבה יותר אפקטיבית באמצעותם של אביזרים חזותיים ודוגמאות נראות. כלומר במידה ולמשל יש הסבר על גנטיקה ומדברים על נושאים כגון DNA , תאים בגוף וכדומה יכול להיות שיהיה קשה לאדם המקשיב לדמיין במחשבתו את הנושאים השונים כיוון שזהו דבר שהוא אף פעם לא ראה. במקרה זה הרצאה בשילוב של תמונות, מצגת ואביזרים תעזור להמחיש את הנושא ולהפוך אותו ליותר מעניין.

אז איך הרצאה מעניינת תורמת לאדם?

ההרצאה המעניינת עוזרת לכם לקבל יותר מידע בנושא שבמילא מרתק אתכם ומעורר בכם סקרנות. באמצעות ההרצאה תוכלו לקבל מידע שרוב הסיכויים לא הייתם נחשפים אליו ביום יום ובכך "לספק" את יצר הסקרנות שלכם ולהגדיל את הידע שלכם.

שוקי זיו עבר חוויה מאוד קשה כשאיבד את בנו בתאונת דרכים ובמקום להיות שבר כלי החליט שעליו להרים את עצמו ולראות אך ורק את התקווה לאהבת החיים. לאחר שהוא ומשפחתו תרמו את אבריו של עידו, הם ידעו כי עשו מעשה גבורה בכך שהצליחו לשחרר ולאפשר לנשמה של בנם לעשות מעשים טובים אפילו אחרי שהוא כבר איננו כאן. החוויה הזו הכתה בשוקי וגרמה לו להסתכל על החיים בצורה שונה, אחרי שתמיד חשב שלו לא יקרה, הוא התבדה והבין כי החיים הפכפכים ואין לדעת מה יוליד המחר. במסגרת השינוי שלו והרצון שלו לעשות למען אחרים בעולם, הוא מקדיש את חייו למען מטרה נעלה בניסיון להגדיל את מספר האחוזים של האנשים החתומים על כרטיס תרומת איברים בישראל. במסגרת הזו שוקי מעביר הרצאות מעניינות, בהן הוא נפתח לקהל, מספר את הסיפור הפרטי שלו, חושף כיצד הרגיש אז ואיך הוא מרגיש כעת, מספר על הכעס ועל הרצון לעזוב הכול ומצד שני מספר על הרגע שהבין שהחיים יפים למרות הכול.

תתעוררו

קשה למצוא אנשים טובים כמו שוקי, אנשים שמקדישים את חייהם למען אחרים, ללא אינטרסים, ללא רצון בתמורה, אלא הכול לטובת החברה, לטובת אלו שלא יכולים לדבר מול כולם. החוויה המטלטלת הזו גרמה לו להבין שחשוב כי כולם יהיו מודעים לאפשרות של חתימה על כרטיס לתרומת איברים, לכן חלק מההרצאות מועברות בבתי ספר, להחדיר לדור הצעיר ערכים של נתינה ושל עזרה לזולת. כולם יודעים כי תרומת איברים מצילה חיים, אך נשארים אדישים לכך בלי לפעול או לעשות מעשה למען המטרה הזו. שוקי זיו מעורר את הקהל במהלך ההרצאות שלו ומוסר להם מידע רגיש ומאוד אישי, בכדי שיבינו כי לא מדובר בשיווק של חברה מסוימת, אלא בחיים האמתיים.

קחו הכול בפרופורציה

הרצאות העשרה

הרצאות העשרה

אלו הן הרצאות מעניינות שניתן להפיק מהן מוסר השכל על החיים ולצאת עם ערך מוסף שיסייע לכל אחד מאתנו להעריך קצת יותר את מה שיש לנו ולא לקטר על מה שאין לנו. חשוב לקחת את הדברים בפרופורציה, לא לקחת קשה את הדברים הקלים שמתרחשים במהלך היום יום ולהבין כי יש דברים קשים יותר ממכשיר טלפון מקולקל או פקק תנועה. שוקי מעביר הרצאות מעניינות לקהלי יעד שונים, אם בבתי ספר לנוער, לחיילים, רופאים, פנסיונרים ועוד. שוקי שמח לחשוף את הסיפור האישי שלו, רק בכדי שהאדישות תתמוגג ואת מקומה יחליף הרצון לעזור ולעשות שינוי למען האחר. שוקי החליט לבחור בחיים, לאהוב אותם ולהעריך אותם, כך שלא מדובר בהרצאה מייאשת של אדם שכול, אלא בהרצאה מרתקת ומאוד מרגשת של אדם עם ניסיון חיים גדול שלא מותיר אף אחד אדיש.