הרצאות מרתקות

לפני שאנחנו עומדים מול קהל, כל אחד מאתנו, נכנס לתוך בועה, משחזר שוב ושוב את הרעיונות והמילים וכמובן הלב פועם בחוזקה ומד ההתרגשות הולך וגובר. אנשים שעושים הרצאות במשך שנים מעידים על עצמם כי בכל פעם הם מתרגשים מחדש ורק כך הם יודעים שהתחום הזה עדיין בוער בתוכם ועליהם להמשיך להעניק לקהל את הידע ואת הניסיון, בכדי לסייע להם. כשמעבירים הרצאה, בשונה מהופעה מוסיקלית, נורא קשה להחזיק את הקהל מהופנט לאורך כל ההרצאה. בכדי להעביר את המסרים באופן מעניין ולהעניק הרצאות מרתקות, חשוב לדבר באינטונציה מסוימת ולגרום לקהל להתחבר ולהזדהות עם המרצה. כמו כן, צחוק הוא גם אחד הגורמים שמשאיר את הקהל מרוכז, לכן מרצה שמעביר את ההרצאה בהומור מדי פעם, יכול להבטיח לו קהל שבוי.

להציל חיים

הרצאות מרתקות בדרך כלל מועברות על ידי אישיות מרתקת, אחת שיש לה סיפור חיים מרגש, ניסיון וכן רצון להעביר מסרים כנים בצורה ייחודית ולא יבשה. שוקי זיו אוחז באג'נדה מאוד משמעותית עבורו ועבור הכלל, לאחר שעבר טראומה מאוד גדולה בחיים כאשר שכל את בנו בתאונת אופנוע. לאחר התאונה, בנו של שוקי הציל חיים על ידי תרומת איברים, מה שגרם לשוקי להתייחס באופן שונה לכרטיס אדי ולהעניק לכלל את הסיבות הנכונות לחתום על הכרטיס. אין ספק כי חוויה מטלטלת מספקת הרצאות מרתקות, מאחר שיש סיפור אמתי לספר וכן עצות והמלצות כיצד לנהוג במקרה וגם אנשים בקהל עברו חוויה דומה. אומנם לכל אחד יש תחומי עניין שונים, כך שייתכן כי בהרצאה על רכיבה אתגרית על אופניים יהיו כאלו שייהנו ומצד שני יהיו כאלו שילכו באמצע ההרצאה. אך כאשר מדובר על נושא שקרוב לכולנו ויכול לקרות לכל אחד, הוא נוגע לכולם והוא רלוונטי, מה שיגרום לרוב הקהל להישאר בהרצאה עד סיומה.

להיות בן אדם

הרצאות העשרההרצאות מרתקות הן בדרך כלל הרצאות שמועברות על ידי אנשים שיודעים כיצד להתבטא ולהעביר את המסר באופן הברור ביותר. קשה להגדיר האם הרצאה היא אכן מרתקת, מאחר שכל אחד מקבל את המסר באופן שונה, אם חווה את החוויה המדוברת או לא. שוקי זיו מעביר את ההרצאות שלו בצורה קולחת ומאוד נעימה, למרות שמדובר בנושא קשה ובניסיון חיים לא קל. הגדולה שלו היא שהוא מצליח להעביר את המסר באופן שלא גורם לו להצטער על כך ששיתף, אלא להיות גאה בעצמו שבאמצעות הסיפור האישי שלו, הוא יצליח להציל חיים של אחרים. תרומת איברים זה נושא מאוד כאוב במיוחד בקרב היהודים, שלעיתים מנועים מכך רק בגלל היותם יהודים. חשוב להבין כי להציל חיים באמצעות הענקה ורצון טוב, זו הדרך הטובה ביותר להיות בן אדם טוב ומאמין