החיים של כולנו הם דבר ארעי. אם יש דבר אחד בטוח בחיים הוא שיש להם סוף. בסופו של דבר כולנו נמות והחיים הם למעשה הדרך שלנו להעניק משמעות לזמן שלנו בעולם. כאשר אנחנו בוחרים לתרום איברים אנחנו בוחרים להעניק לחיים שלנו את המשמעות הגבוהה ביותר – הצלת חיים שלא אדם אחר. הרצאות על תרומת איברים יכולות לאפשר לנו להבין טוב יותר את החיים שלנו. פעמים רבות רק אל מול סכנה גדולה או אל מול כאב גדול ואימה אנחנו יכולים להבין את החיים שלנו ואת מה שבאמת חשוב בהם. אם אנחנו אנשי חינוך למשל ואנחנו רוצים לגרום לתלמידים שלנו לחשוב טוב על החיים ועל המהות שלהם כדאי לנו לקחת אותם לשמוע הרצאה על תרומת איברים.

הרצאות על תרומת איברים – איך זה ישנה לנו את החיים?

אף אחד מאתנו לא יודע מה מעצב אותנו. יש אירועים חשובים כמו מוות של אדם קרוב או השירות הצבאי שלנו שמעצבים אותנו במיוחד, אולם בחיים, יש גם הרבה רגעים קטנים יותר וצנועים בהם האישיות שלנו מתעצבת ואנחנו הופכים להיות מי שאנחנו. רגעים אלו יכולים להיות שיחה עם חברים, יום בבית הספר – או הרצאה ייחודית ששמענו והשאירה עלינו את החותם. כך למשל הרצאות על תרומת איברים יכולות לרגש אותנו מאוד ולגרום לכולנו להבין טוב יותר מה חשוב לנו בחיים. כאשר אנחנו שומעים על אנשים שבחרו לתרום איברים או על אנשים שתרמו איברים של אנשים קרובים שלהם (שמתו) אנחנו יכולים לקבל פורפורציה ולהבין טוב יותר את החיים שלנו ואת מה שאנחנו בוחרים לעשות בהם ואיתם.

הרצאות על תרומת איברים – איך זה ישנה לאנשים אחרים את החיים?

הרצאות על תרומת איברים הן קודם כל הרצאות על ערבות הדדית. הרצאות אלו מביאות את הנושא של ערבות הדדית למודעות גבוהה יותר אצל כל מי שמקשיב להן. הרצאות אלו יכולות לשנות את הדרך בה אנחנו חושבים ואת הדרך שבה אנחנו מתקשרים עם הסביבה שלנו. כך למשל, אנחנו יכולים בעזרת הרצאות אלו להתחיל לעזור יותר לשכנים שלנו ולאנשים בחברה בה אנחנו חיים. ניתן לראות בהרצאות הללו כמו מים שמחלחלים עמוק אל תוך ההוויה האנושית שלנו. ההרצאות יכולות לספק לכולנו ובמיוחד לבני נוער חומר רב למחשבה ולהרהורים אודות האנושיות שלנו.

לסיכום, ניתן לומר, שהחיים קצרים, אבל יכולה להיות בהם הרבה משמעות. כאשר אנחנו בוחרים לעשות בחיים שלנו מעשים טובים כמו לתרום איברים או אפילו כמו לתרום לאנשים נזקקים אנחנו מעניקים לחיים שלנו משמעות. הרצאות בנושא של תרומת איברים יכולות לעזור לנו להיות מודעים יותר למשמעות הרבה שיש לעזרה לאחר ולכך שלכל אחד ואחת מאתנו יש יכולת לתרום ולעזור לאנשים אחרים אנחנו צריכים רק דבר אחד וזה רצון לעשות זאת.