אין הרבה תחומים בחיים שלנו שנוגעים לחיים ומוות. רוב הנושאים בחיים שלנו נוגעים לבעיות בחיי היומיום כמו מי יקנה את החלב בבוקר או מי יקח את הילדים לגן. לפעמים שווה לקחת פסק זמן מהשגרה ולחשוב על הבעיות האמתיות בחיים שלנו, בעיות שקשורות לעצם החיים. במהלך השגרה שלנו אנחנו לא חושבים עם נחיה או לא עד שמגיע מקרה טראגי שעוצר את החיים שלנו באחת כמו מוות של חבר או של קרוב משפחה. הרצאות על תרומת איברים יכולות לסייע לנו להיות מודעים יותר לחשיבות החיים. הרצאות אלו יסייעו לנו לקחת דברים בפורפוציה הנכונה שלהם – כך אל מול אדם שזקוק לתרומת כליה, הבעיה ששכחנות את המפתחות של האוטו בבית תראה לנו פעוטה ואפילו זניחה.

הרצאות על תרומת איברים – סיפור של חיים שלמים

נושא תרומת האיברים הוא נושא מתפתח בחברה הישראלית. אם בעבר רק אנשים מעטים היו תורמים איברים או חותמים על כרטיס תרומת איברים, היום אלפי אנשים במדינה חתומים על כרטיס זה. תרומת איברים ועדיין זה לא מספיק…. . מאות אנשים מדי שנה מתים כי הם לא קיבלו תרומה לאיבר שהיה יכול להציל את החיים שלנו ולגרום להם להבריא ממחלה קשה. כאשר אנחנו תרומים איברים אנחנו מצילים חיים וממשיכים את החיים שלנו. הרצאות על תרומת איברים הן קודם כל הרצאות של סיפור חיים שלם, סיפור חייו של אדם שניצל, סיפור החיים שלנו.

הרצאות על תרומת איברים – למה כדאי לנו לשמוע אותן?

אם אנחנו רוצים לצאת מהבועה בה אנחנו חיים ולפתוח את הראש לכאב של אנשים אחרים ולניצחון שלהם הרצאות על תרומת איברים יכולות להתאים לנו מאוד. כאשר אנחנו שומעים הרצאה על תרומת איברים זה שונה מאוד מהרצאה רגילה עם דיאטה או על למה חשוב לעשות ספורט. הרצאות אלו יכולות לרגש אותנו מאוד והן יכולות להוביל לשינוי משמעותי בחיים שלנו, בחיים של אנשים אחרים ובכלל בכל החברה שלנו. כאשר אנחנו תורמים איברים אנחנו מקבלים החלטה קשה. אנחנו מפנימים את העובדה שקרוב המשפחה שלנו מת ושהמוות שלנו יכול להציל את החיים לאנשים אחרים. רוב האנשים פוחדים לתרום את האיברים של הקרובים שלהם ומסרבים לעשות זאת. לא ניתן לשפוט או לבקר אותם על החלטה אישית וכואבת זאת. כל מה שאנחנו יכולים לעשות זה לעודד אותם לתרום ולהיות שם בשבילם בשביל להראות להם את הצדדים החיובים של התרומה שלהם.

הרצאות על תרומת איברים מסייעות לאנשים להבין יותר טוב מושגים כמו אובדן, מוות וסגירת מעגל. הרצאות אלו יכולות להיות מעוררות השראה והן יכולות להעניק לנו את הכוח לבחור בחיים במקום לשקוע. כאשר אנחנו בוחרים להקשיב להרצאות אלו אנחנו נותנים יד לחיים ולצמיחה האישית שלנו ולצמיחה שלנו כחברה אחת בריאה ותומכת לכלל האנשים שבה.