חוג בית – עולם שלם נגלה בסלון ביתנו.

חוג בית הינו סוג של מפגש פרטי למטרות חברתיות – תרבותיות אשר תפס תאוצה בארץ והינו כיום פופולרי ומקובל. גם בעולם פעילות זו קיימת ומקובלת במקומות רבים. על פי רוב מתקיים מפגש כזה בביתו של אחד מחברי הקבוצה אשר הרכבה מצומצם ונע בין עשרה עד חמישים משתתפים או עד כעשרים זוגות אשר גרים במרחק קטן יחסית זה מזה או חברים למקום עבודה .
הפעילויות וההווי

ברוב המקרים, חברי הקבוצה הינם בעלי מכנה משותף, אם זה קבוצת גיל, תחומי עניין או קבוצות מגדריות. לדוגמה: חוג בית לנשים חובבות בישול מאזור השרון או משכונה ספציפית באחת הערים.
מפגשים אלה מתקיימים אחת לתקופה, נסובים סביב מגוון פעילויות אפשריות, בין אם מדובר בהרצאה על נושא חברתי או מקצועי המעניין את חברי הקבוצה, התכנסות לשם שיח פנימי או הופעת בידור בפני חוג מצומצם ואינטימי.
חוגי בית רבים מתקיימים לשם גיבוש חברי הקבוצה ויוזמים כל סוג פעילות המתאים לכך. בתקופות של טרום בחירות לכנסת או לרשויות המקומיות נהוגים מפגשים מצומצמים בבתי שכנים שמטרתם לקדם את מצע המועמדים אל מול קהל בוחריהם הפוטנציאלי.
על פי רוב במפגשים אלה, כל משתתף אחראי להביא איתו כיבוד או משקה על מנת להפוך את האירוע למהנה וחווייתי גם מבחינה קולינרית.

להעשיר את עצמינו בסלון ביתנו

עבור רבים מאיתנו, ההשתתפות במפגשים אלה היא הזדמנות מצויינת ללמוד ולהחשף לנושאים אשר עניינו אותנו זה מכבר ועד כה חוג בית לא התפננו להעמיק בהם. יתכן כי עד כה היינו הורים לילדים צעירים או החזקנו בקריירה תובענית מבחינת שעות וכעת זמננו התפנה!
מעוניינים בנושא מסויים? בחיפוש ברשתות חברתיות שונות תוכלו להחשף למגוון רב של אפשרויות כגון חוג בית תחת כיפת השמיים מטעם מועמד פוליטי מסויים, חוג בית בנושא פילוסופיה. גם באתרי סניפי ויצ"ו השונים תוכלו למצוא מגוון קבוצות נשים הנפגשות סביב נושא משותף. במידה ותחום העניין שברצונכם להעמיק בו במסגרת כזו אינו נמצא, תוכלו תמיד להקים בעצמכם קבוצה ייעודית שעם הזמן מספר חבריה יתרחב.

הרצאות כפעילות מעשירה לחוגי בית

יש לכם קבוצה הנפגשת סביב נושא או תחום עניין ספציפיים? באמצעות גלישה באינטרנט תוכלו למצוא מגוון מרצים המעבירים הרצאות ורבי שיח לפי תחומים. הרצאות אלה מותאמות לאווירה קלילה וחברתית ואינן מכבידות כמו הרצאות מקצועיות במקום העבודה או במהלך לימודי נושא מסויים. במהלך ההרצאה או בסופה ניתן לשאול שאלות ענייניות ולעיתים אף שאלות אישיות את המרצה שישתף אתכם מנסיונו האישי או המקצועי בתחום הרצאתו. האזנה משותפת להרצאה היא ללא כל ספק אחת הפעילויות המקרבות והמגבשות ביותר עבור קבוצה מצומצמת של אנשים ולכן חשוב לבחור מרצה המתאים לפורום הקבוצה. כדאי לוודא שהמרצה הינו בעל נסיון בתחום או כזה המביא עימו סיפור אישי, ייחודי, מרגש ומעניין, שיוכל להעשיר אתכם ואת חברכם לקבוצה.