מרצים לחוגי בית

אולי תופתעו לשמוע, אך מרבית הרבנים בישראל תומכים בתרומת איברים ומציינים כי מדובר בצו מוסרי עליון, מאחר וזו מצוות הצלת נפשות. כידוע, הצלת חיים זו זכות גדולה וכמובן חסד עליון ביהדות. אין ספק כי זו מצווה עליונה יותר מכל מצווה אחרת, לכן חשוב להעביר הלאה את המידע הזה ולהסביר לאוכלוסייה שהדת מאפשרת תרומת איברים ובמידה נהיה במעמד של תחיית מתים, הזכות הזו היא לטובת כולם, במיוחד למי שתרם בחייו ובמותו. שוקי זיו איבד את בנו בתאונה טרגית, אך עם כל הצער והיגון הוא החליט לקום ולסייע לאחרים בכך שתרם את אבריו של בנו והציל חיים של אנשים שהיו על הקצה. אין ספק כי מדובר בצעד מאוד קשה, שמצריך בגרות נפשית וחוזק מאוד גדול, מאחר שברגע המצער ביותר עליך להחליט החלטה כה גדולה, שמצד אחד מזכה אותך בגדולה ובמצווה, אך מצד שני מצריכה ממך להיפרד, להיפרד ממה שהיה פעם האדם הקרוב לך ביותר.

להציל חיים בישראל

הרצאות מעניינות על ערבות הדדיתבשנים האחרונות שוקי זיו הוא חלק מקבוצה של מרצים לחוגי בית, הוא מסתובב בישראל עם אג'נדה ברורה מאוד שמטרתה להוסיף כמה שיותר אנשים למעגל התורמים, בכדי להציל חיים. לצערנו בישראל המצב הוא לא טוב מבחינה מספרית ונראה כי אנחנו אחת המדינות עם אחוז התורמים הנמוך ביותר. ההשערה היא שרוב האנשים חוששים לתרום מתוך הידיעה שנלקח מהם חלק משמעותי וכן מבחינה דתית. כאמור, רוב הרבנים תומכים בתרומת איברים והגיע הזמן שכלל האוכלוסייה תבין שהדת איננה אוסרת תרומת איברים. מרצים לחוגי בית מספרים סיפור חיים אישי בכדי להשיג כמה שיותר חותמים, כמו אחרים גם שוקי נפתח אל הקהל ומספר על הרגשות שלו, על החיים שלו לפני ואחרי וכמובן מדגיש כי יש לאהוב את החיים ולא לאבד את התקווה, למרות הכול.

אבא

הקהל נחשף לסיפורים מצמררים ולא תמיד קלים לעיכול, אך זו הדרך היחידה להבין כי בעולם יש הרבה אנשים שאינם יכולים לחיות כמוני וכמוך, אלא ממתינים להשתלה שתציל את חייהם. שוקי זיו הוא אבא יותר מהכול, אבא שתמיד דאג לילדים שלנו וברגע שאיבד את בנו כמעט ואיבד יחד עמו את התקווה, אך הדבר היחיד שהעמיד אותו על הרגליים היא הידיעה שהבן שלו הולך להציל חיים של אנשים אחרים ואולי אפילו להמשיך את חייו בגוף אחר. התהליך של מרצים לחוגי בית מכניס חיים והמון תקווה לאנשים, זו הדרך בה בחר שוקי לחיות את חייו, למען הזולת ולמען זיכרון בנו. תעשו לעצמכם טובה גדולה ותגיעו למפגשים הללו, תבינו איך התקווה גדולה יותר מהכול וכיצד היא מאפשרת לכולנו להמשיך לחיות ולא לוותר למרות הכול. תרומת איברים זו הדרך שלכם להמשיך לחיות, גם אחרי המוות.