האדם יכול לעשות תוכניות ויכול לפתח את הרובוטים המשוכללים ביותר שיש, אך בסופו של דבר הוא יכול להימצא בזמן הלא נכון ובמקום הלא נכון ופתאום לסיים את חייו. האמת היא, שנגד העובדות האלה אין לנו מה לעשות וזה חלק מהפרדוקס של החיים שלנו, אך יש לנו מה לעשות בנוגע לדבקות בחיים. עד לפני שנים כל הנושא של תרומת אברים בישראל היה הרבה פחות מקובל והרבה פחות ידוע, ואחת מההוכחות לכך היא שהיום יותר ויותר אנשים מחזיקים בכרטיס תרומת האברים. חשוב להבין שזה אומנם הגיוני שאדם שמעולם לא היה במצב שבו הוא זקוק לאיבר כלשהו יתקשה להבין את החשיבות של תרומת האברים, אך עם זאת, כולנו צריכים לעשות את המאמץ כי אין לדעת מה יוליד יום.

הצלחת חיי האחר

תרומת איברים

תרומת איברים

אם יש משהו שאפשר לומר על החיים שלנו בתור אנשים זה שכולנו אנושיים וכולנו זקוקים לקשר. זה הוכח כמעט בכל מחקר אפשרי, ומשמעות הדברים היא שאנחנו יכולים לעשות תמיד גם יותר כדי שלאנשים מסביבנו יהיה יותר טוב בחיים. אין ספק שלאבד בן, אב, חבר או כל אדם קרוב שאוהבים זו טראומה שלא קל להתמודד איתה, אך בסופו של דבר האדם שנשאר בחיים צריך לבחור: האם הוא דבק בחיים הוא נמשך אל המוות? הדבקות בחיים יכולה להיעשות, בין היתר, על ידי עזרה לאחרים, ואם אפשר לתרום את אברי האדם שהלך לעולמו בטרם עת לאדם אחר שכך אפשר יהיה לשפר את איכות החיים שלו אז למה לא לעשות את זה? זו לא קלישאה כאשר אומרים שפעולה כמו תרומת אברים מצילה חיים, כי בסופו של דבר זה אכן כך.

ניצול הטכנולוגיה והידע

תרומת אברים אומנם לא תמיד מצליחה ויש גם מקרים שבהם הגוף שבו הושתל האבר דוחה אותו. עם זאת, יש גם הרבה מאוד מקרים שבהם תרומה שכזאת עוזרת מאוד ומשנה את חייו של החולה, ולכן כה חשוב לעשות את זה. בעידן שבו אנחנו חיים יש לרופאים ולחוקרים בתחום הזה את כל הידע הדרוש, ואם יש לנו את הידע ואת הדרך להציל ולשפר חיים אז מה פתאום שנוותר על כך? זה שנקבור את האדם היקר לנו עם כל אבריו זה לא מה שיחזיר אותו שלם אלינו וזה לא מה שיגרום לנו להרגיש טוב יותר, אלא להפך. אם נשתמש באברים שלו כדי להצליח חיים של אחרים אנחנו נוכל להיות בטוחים יותר שהוא עדיין מלווה אותנו גם בעולם הזה בדרך כזו או אחרת. תרומת האברים היא ערך לחיים והגיע הזמן שכל אדם יחתום על כרטיס שיאפשר לו להציל אחרים.