תרומת איברים- למען אנשים שרוצים לאהוב את החיים

מהות החיים הוא מושג אשר מתפרש עבור כל אחד מאתנו באופן שונה, בעוד יש אנשים רבים אשר מאבדים את חייהם ברגע, מולם ישנם אנשים שצמאים לחיות ואוחזים את חייהם בקצה האצבעות. אין ספק כי ניתן להעריך את החיים במידה רבה בעיקר רק אחרי אירוע קשה ונראה כי כל מי שיודע כמה חשוב להעריך אותם, חותם על כרטיס המשייך אותו לקבוצת אנשים לא אגואיסטים שמחליטים שהם מעוניינים לתרום גם במקרה וחלילה יאבדו את חייהם. תרומת איברים בשונה ממדינות אחרות בעולם, בישראל היא מעט יותר מסובכת מאחר שהעניין כרוך בגורמים דתיים. ישנם קריטריונים שונים על פיהם אפשר לתרום איברים בהחלטתם של גורמים מוסמכים. לאור האיסורים השונים שיש בדת, אנשים רבים חוששים לחתום על כרטיס של תרומה אם מחשש מהסביבה בה הם חיים או אם מחששות אחרים התלויים בהם ובאמונה לפיה הם חיים.

מי אתה שוקי זיו?

שוקי זיו הגיע לתחום מתוך ניסיון חיים מצער בו איבד את בנו, מה שגרם לו להיות חלק מארגון תומך שנועד בכדי ליצור שינוי בישראל, למען אותם אנשים שממתינים במשך שנים לשינוי חיובי עבור החיים שלהם או לאלו שבאופן מצער נאלצים למצוא באופן מידי מועמדים מתאימים בכורח הנסיבות השונות. שוקי זיו מנחה בקבוצות שונות ומספר על היתרונות של תרומת איברים ומקדיש מזמנו ומחייו למען המטרה הנעלה הזו. הוא יודע כמה גורלית יכולה להיות החלטה אחת של איש אחד, שבעזרתו יהיה ניתן להציל לא רק אדם אחד אלא מספר אנשים. שוקי מעביר הרצאות בתחום באופן פרטי וכן באופן ציבורי לבתי ספר ומרכזים שונים. ניתן לראות את האכפתיות שלו ואת הרצון לעזור לזולת ללא תמורה אלא רק למען שינוי חיובי שיהיה אבן דרך וינחיל רצון חדש בקרב הנוער הצעיר ובקרב כלל האוכלוסייה. תרומת איברים

תרומת איברים עם תקווה לחיים

בנוסף אל ההרצאות שמעביר שוקי זיו על נושא של תרומת איברים, הוא מעביר הנחיות קבוצתיות עבור אנשים שמעוניינים בשינוי בחיים ומבינים כי חיים רק פעם אחת וצריך לחיות אותם בצורה הטובה ביותר. כמו כן, הוא מעביר אימונים אישיים ומסייע לאנשים לפתור את בעיותיהם בתוך הארגון, עם יחס מקצועי ושיתוף פעולה מהצד השני. זיו שם דגש על אנושיות, נתינה וקבלה וכן גם על השלמה עם אובדן ואהבת החיים. הוא מאמין כי כל עוד אוהבים את החיים מודעים לכך כי הם יכולים להסתיים בין רגע, מה שהופך את עניין התרומה להרבה יותר משמעותי והכרחי. במהלך ההרצאות וההנחיות שלו הוא לפני הכול מעניק את התקווה ויודע כי בלעדיה אף אחד לא ישתף פעולה. כל עוד לאדם יש תקווה והוא רואה בחיים את החיובי, כך גם הוא יצליח לשקם את אורח חייו במקרה של אובדן וירצה להמשיך לחיות את החיים במלואם.