Uncategorized

10 אטרקציות תיירותיות בדירוג הגבוה ביותר בפורטו ריקו

10 אטרקציות תיירותיות בדירוג הגבוה ביותר בפורטו ריקו

10 אטרקציות תיירותיות בדירוג הגבוה ביותר בפורטו ריקו

כיעד טיולים טרופיים בקאריביים, בפורטו ריקו יש הכל ועוד קצת. חופים יפיפיים זרועי דקלים, חלקם עם מים חמימים רגועים החופפים את החול הזהוב ואחרים עם גלים ענקיים והפסקות גלישה מפורסמות, מושכים כל מיני מחפשי חופים, מזוגות ומשפחות ועד לגולשים קשים.

ביתו של יער הגשם הטרופי היחיד של מערכת היער של ארה"ב ונפלאות הלילה של מפרץ ביולומינסנט, פורטו ריקו היא הפתעה נעימה לאוהבי הטבע. תוסיפו לזה את התרבות והקסם של סן חואן ההיסטורית, עם הארכיטקטורה הקולוניאלית והמבצרים הישנים שלה, והתמונה שלמה.

10 אטרקציות תיירותיות בדירוג הגבוה ביותר בפורטו ריקו
סן חואן

פורטו ריקו הוא אי מורכב עם תרבות קאריבית ספרדית וטוויסט אמריקאי ברור. זה נראה במיוחד בסביבת סן חואן, עם מסעדות הרשת האמריקאיות שלה ושאר הנוחות הקשורות ליבשת ארה"ב. אם תצאו רחוק יותר, תמצאו עיירות מוזרות, כפרים קטנים, איים יפים, מערות ופנים הררי מחוספס.

לרעיונות נוספים לסיור, עיין ברשימת האטרקציות התיירותיות המובילות בפורטו ריקו.

1. סן חואן העתיקה (סן חואן הישנה)

10 אטרקציות תיירותיות בדירוג הגבוה ביותר בפורטו ריקו
סן חואן העתיקה (San Juan Viejo) | זכויות יוצרים בתמונה: לאנה חוק

הליכה ברחובות סן חואן העתיקה, עם הארכיטקטורה הקולוניאלית המקסימה והמבצרים המרשימים שלה, היא כמו חזרה לעידן אחר. זהו אחד המקומות הטובים ביותר לבקר בפורטו ריקו, אז ודאו שאתם מתירים זמן מה במסלול הטיול שלכם לעיר זו.

סן חואן העתיקה, בת יותר מ-500 שנה, והעיר השנייה הכי עתיקה ביבשת אמריקה, היא שילוב של היסטוריה קולוניאלית ספרדית מרובדת עם החיים הפורטוריקנים של ימינו. האזור כולו הוא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו, עם מאות מבנים קולוניאליים ספרדיים משוחזרים מהמאה ה-16 וה-17. היום, אתה יכול לסעוד, לקנות, או אפילו להישאר בכמה מהמבנים הישנים והיפים האלה.

2. מבצר אל מורו (מבצר סן פליפה דל מורו)

מבט אווירי של מבצר אל מורו בסן חואן העתיקה, פורטו ריקו

האטרקציה העיקרית בסן חואן העתיקה, ואחד מיעדי התיירות המובילים בפורטו ריקו היא מבצר אל מורו (פוארטה סן פליפה דל מורו). המבצר הזה משנת 1539, השוכן בצורה מלכותית על חצי אי, הוא צעד מרתק אחורה בזמן.

לשוטט בשטחים המטופחים של הפארק הלאומי הזה ולהקדיש מחשבה כיצד היו נראים החיים כאן לפני כמעט 500 שנה. חקור את הצינוקים, שבילי ההליכה, הרמפות והמנהרות, שחלק גדול מהם נבנה באמצע עד סוף המאה ה-19. הקפידו לעלות לראש החומות ולצאת אל אחד ממגדלי השמירה לתצפיות פנטסטיות על האוקיינוס ​​ובחזרה לכיוון סן חואן העתיקה, העיר המודרנית המתנשאת מאחור.

זה הליכה קצר מהעיר העתיקה לאל מורו. נסו להגיע בבוקר כשהטמפרטורות קרירות יותר. בלילה, אל מורו מואר ויוצר תמונות פנטסטיות.

3. טירת סן קריסטובל

טירת סן קריסטובל

מסתתר לעין אך עדיין בצלו של אל מורו המפורסם יותר (שזוכה לכל התהילה), קסטילו דה סן קריסטובל בהחלט שווה ביקור. הביאו את נעלי ההליכה שלכם – סן קריסטובל גדולה יותר מאל מורו. למעשה, זהו המבצר הספרדי הגדול ביותר שנבנה אי פעם בעולם החדש וא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו.

קסטילו דה סן קריסטובל הוא מקום שכיף לחקור בו. למטרות הגנה, חמש יחידות נפרדות מחוברות ביניהן עם חפירים ומנהרות, ומתפרסות על פני 27 דונם. אם יחידה אחת נפרצה, הדיירים יכלו לעבור בקלות ליחידה אחרת.

נבנה בין 1634 ל-1790, המבצר תוכנן לעמוד על המשמר על השער המזרחי של סן חואן ההיסטורית. בניגוד לאל מורו, שנבנה ותוכנן להדוף מתקפה ימית, קסטילו דה סן קריסטובל תוכנן להגן מפני התקפה מהצד היבשתי.

קסטילו דה סן קריסטובל הוא פארק לאומי. הכניסה שלך לכאן טובה לשבוע וגם מכניסה אותך לאל מורו.

4. היער הלאומי אל יונקה

היער הלאומי אל יונקה
היער הלאומי אל יונקה | זכויות יוצרים בתמונה: לאנה חוק

חווה קצת מהיופי הפנימי השופע של פורטו ריקו ביער הלאומי אל יונקה. הפרושים לאורך הרי לוקיו, כולל פיקו אל יונקה, היער הלאומי אל יונקה הוא ביתו של יער הגשם הטרופי היחיד במערכת היער הלאומית של ארה"ב.

שבילי הליכה מתפתל ביער, ומאפשר למטיילים להסתכל מקרוב על כמה מ-240 מיני העצים ומאות מיני צמחים (50 מיני סחלבים בלבד), כמו גם שפע של חיות בר קטנות יותר. הפסגה של אל יונקה מגיעה ל-3,500 רגל מעל פני הים, והיער משתרע על פני 43 מיילים רבועים, כולל שלושה רבעים מהיער הבתולי שנותר באי.

היער הלאומי אל יונקה הוא אחת האטרקציות הטבעיות הפופולריות ביותר של פורטו ריקו, ולעתים קרובות מבקרים בו בסיור מסן חואן. הדגשים העיקריים ביער הלאומי אל יונקה כוללים מפלי קוקה, מגדל יוקהו, חדר אמבטיה גדול, אמבט זהבו מפל המכרה.

ממוקם ליד הכביש המהיר, מפלי לה קוקה כוללים מפל של 85 רגל אל תצורות סלע והוא האטרקציה העיקרית הראשונה שמבקרים יגיעו אליה באל יונקה.

ה מרכז היער הטרופי אל פורטל הוא מרכז מבקרים למחפשים מידע על האזור. בקרבת מקום נמצא מגדל Yokahú, מגדל משנות ה-30 שפתוח לציבור לטפס, ומציע נופים טובים אל יער הגשם.

האקלים כאן קריר במידה ניכרת מאשר לאורך החוף ובגבהים נמוכים יותר, והוא רטוב יותר באופן ניכר.

היער הלאומי אל יונקה ניזוק קשות מההוריקנים גב אל גב בשנת 2017. התיקון וההתאוששות כמעט הושלמו, כאשר מרכז המבקרים הראשי אמור להיפתח בשנת 2022. בדוק עם מפעילים מקומיים כדי למצוא את העדכונים האחרונים.

5. האי קולברה

האי קולברה
האי קולברה

למרות שקולברה מוזכרת לעתים קרובות באותה נשימה כמו Vieques, לאי קטן יותר זה עם חופים יפים וגבעות שופעות יש אופי ייחודי משלו. הקצב כאן לא ממהר, והאווירה נינוחה. תיירות אקולוגית היא גדולה באי, ורבים ממפעלי התיירות מנוהלים על ידי גולים.

כ-27 קילומטרים מזרחית לפורטו ריקו ו-12 קילומטרים מערבית לאי סנט תומס שבאיים הקריבי, אורכה של קולברה רק שבעה קילומטרים ורוחבה 3 קילומטרים, עם 23 איים מהחוף משלה. שוניות האלמוגים של האזור נחשבות לכמה מהטובות בכל האיים הקריביים.

בצורת פרסה חוף פלמינגו הוא החוף הפופולרי ביותר באי וקרוב למושלם ככל האפשר. המים צלולים ללא גלישה, מה שהופך אותם למקום טוב לשחייה או צלילה, והחול הלבן הבוהק מרופד בדקלים.

מקלט חיות הבר הלאומי איסלה דה קולברה הוא פרוסת טבע שהשתמרה היטב הכוללת את כל קו החוף של קולברה ויותר מ-20 קייסים מהחוף. יותר משליש מ-Culebra מוגדר כ-Culebra National Wildlife Refuge, הכולל מפתח לואיס פנה, אי קטן ממערב לקולברה. כאן, מפרצונים ושטח טרשי מאפשרים כמה הזדמנויות טיול מעניינות אך מאתגרות

6. Vieques and Bioluminescent Bay

Vieques
Vieques

Vieques, שמונה קילומטרים מהיבשת של פורטו ריקו, הפכה לאתר נופש פופולרי על החוף עם בתי מלון קטנים, מסעדות, חנויות וגלריות. עם יציאתו של צבא ארצות הברית מהאי בשנת 2003, וייקס הפנתה את המיקוד שלו לתיירות.

חופים יפים נתמכים כעת עם תשתית תיירותית איכותית המושכת גם פורטו ריקנים וגם מטיילים זרים, שלוקח את הזמן לעשות את דרכם אל האי. אין מלונות גדולים או מתחמי דירות רבי קומות. באורך 21 קילומטרים ורוחבו חמישה קילומטרים, Vieques הוא הגדול ביותר מבין איי הבתולה הספרדיים אך עדיין מציע תחושה של אי קטן.

האי ידוע גם בתופעה ייחודית ב מפרץ יתושים (ידוע גם כ מפרץ ביולוגיםצנטי), שבו ריכוז גדול של דינופלגלטים זרחניים מאירים את התנועה במים בלילה.

צא לסיור, או בסירה או בקאנו, או א קיאק מפרץ ביולוגי טיול לאחר רדת החשיכה לחוות את הפלא הטבעי הזה. בעוד שתופעה זו מתרחשת באזורים אחרים של פורטו ריקו, זהו המקום הטוב ביותר לחוות אותה. ניתן להגיע אל Vieques באמצעות אוויר או מעבורת, כאשר מעבורות יוצאות מ-Fajardo.

7. קתדרלת יוחנן המטביל הקדוש

קתדרלת סן חואן באוטיסטה

מאז שנת 1540, קתדרלת סן חואן באוטיסטה, הידועה גם כקתדרלת סן חואן, היא אחד מהאתרים הדתיים החשובים ביותר בפורטו ריקו. הכנסייה מפורסמת בהיותה מקום מנוחתו האחרון של פונס דה לאון, הספרדי שלקח על עצמו את החיפוש אחר מזרקת הנעורים.

אחת העובדות הפחות ידועות על הכנסייה היא שהיא המבנה השני העתיק ביותר בחצי הכדור המערבי. עם זאת, הכנסייה הזדקנה היטב, עם התמיכה הנדיבה של חברי הקהילה שלה. בפנים הוא ללא רבב, וחלונות הוויטראז' זוהרים בבהירות, אם לא יותר, מהיום שבו נוצרו.

קתדרלת סן חואן באוטיסטה היא כנסיית פועלת ומקום מושבה של הארכידיוקסיה של פורטו ריקו.

8. מפתח איקאקוס

איקקוס קיי

עם כל החופים היפים ביבשת, זה אולי נראה מוזר לרצות לעלות על סירה וללכת לסירה אחרת. עם זאת, אל תתנו לתהליך החשיבה הזה להטעות אתכם מאחד הדברים הטובים ביותר לעשות בעת ביקור בפורטו ריקו.

Cayo Icacos, הידועה בחוף המדהים שלה, נמצאת במרחק של כ-20 עד 30 דקות שיט בסירה מפאג'רדו, עיירה קטנה שנמצאת בקצה הצפון מזרחי של האי. Cayo Icacos ממוקם בשמורת הטבע לה קורדילר, כך שלא תמצאו כאן שום פיתוח; זה הכי קרוב לאי בודד שאפשר להגיע.

רוב האנשים עושים סיור בקטמרן גדול הכולל תחבורה, ארוחת צהריים ומשקאות. הסיורים החברותיים האלה יוצאים בסביבות 9 בבוקר וחוזרים בסביבות 16:00 בכל יום, עם עצירה לשנורקלינג בשונית מהחוף בדרך חזרה.

9. גלישה וצפייה בלווייתנים ברינקון

גלישה וצפייה בלווייתנים ברינקון
גלישה וצפייה בלווייתנים ברינקון | זכויות יוצרים בתמונה: לאנה חוק

המכונה לעתים קרובות "פואבלו דל סרפינג" (עיירת גלישה) ו"מליבו הקטנה", רינקון ידוע לתושבי פורטו ריקנים כ"גן עדן של גרינגו". השפה השלטת באזור היא אנגלית, כאשר גולשים זרים רבים ויוצאים אחרים הופכים את העיר הזו לביתם.

רינקון הפכה למכה גלישה לאחר אליפות העולם בגלישה ב-1968, כאשר תמונות של רינקון והגלים התכופים בגובה 15 מטר שודרו ברחבי העולם. גלישה לא הקטע שלך? חופים יפים שמתאימים לשחייה נמצאים בעיקר בדרום העיר.

רינקון הוא גם אחד מהאזורים העיקריים של פורטו ריקו לטיולי צפייה בלווייתנים. עונת הצפייה בלווייתנים היא אמצע ינואר עד מרץ, כאשר לווייתני גבן נמצאים באזור. סיורים מסודרים בקלות בעיר.

10. חוף לוקיו

חוף לוקילו
חוף לוקילו | זכויות יוצרים בתמונה: לאנה חוק

לבריחה קלה מהחופים העמוסים של סן חואן, לוקיו היא אופציה נהדרת. חוף לוקיו (Luquillo), במרחק נסיעה קצר מהעיר, הוא רצועת דקלים של חול זהוב שמציעה מידה נאה של שלווה, ללא בניינים רבי קומות ופיתוח.

המים בדרך כלל רגועים לשחייה והחוף משתרע על פני כמעט מייל, מה שהופך אותו לאידיאלי להליכה. בשטח, המוצל בדקל קוקוס, ממוקמים שירותים מודרניים, מקלחות וחדרי הלבשה עם לוקרים, ומחוץ לכניסה נמצאים מוכרי מזון. ניתן לשלב עצירה בחוף עם טיול יום אליו היער הלאומי אל יונקה.

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *