10 אטרקציות תיירותיות מובילות בלוקסמבורג

10 אטרקציות תיירותיות מובילות בלוקסמבורג

למרות מדינה קטנה של 600,000 איש בלבד המשתרעת על פני כ-1,650 קמ"ר, הדוכסות הגדולה של לוקסמבורג מספקת מגוון לא מבוטל של אטרקציות ודברים מהנים לעשות.

בעוד שרבות מהזדמנויות התיירות ונקודות העניין המובילות במדינה נמצאות בעיר לוקסמבורג התוססת (Stad Lëtzebuerg בלוקסמבורג), הרובע העתיק שלה הוגדר כ אתר מורשת עולמית של אונסק"והעיירות הקטנות הרבות של לוקסמבורג הן מקסימות באותה מידה ושווה לחקור.

זו גם מדינה שקל מאוד לטייל בה. בין אם אתם מטיילים ברגל בעיר הבירה, מתכננים לצאת לסיור נהיגה באזור הכפרי הציורי, או שוטטות בעיר ברכבת, לעולם לא תצטרכו לנסוע רחוק מדי לפני שתמצאו משהו ששווה לראות.

מבצרים וטירות עתיקים משלימים את הנוף היפה של המדינה, מה שהופך אותה ליעד תיירותי פופולרי שאליו מגיעים לעתים קרובות בשילוב עם מדינות מסביב כמו בלגיה והולנד.

תוכלו למצוא את המקומות הטובים ביותר לבקר במדינה המקסימה הזו במערב אירופה עם רשימת האטרקציות המובילות שלנו בלוקסמבורג.

1. הרובע העתיק של לוקסמבורג סיטי

10 אטרקציות תיירותיות מובילות בלוקסמבורג
הרובע העתיק, לוקסמבורג סיטי

אין מקום טוב יותר להתחיל לחקור את העיר לוקסמבורג היפה מאשר בה הרובע העתיק ההיסטורי. המכונה לעתים קרובות באופן מקומי פשוט "ד'סטד", מרכז העיר העתיק הזה, השמור להפליא, סומן כ-a אתר מורשת עולמית של אונסק"ו בשנת 1994.

הביצורים העתיקים המרשימים של העיר גם הבטיחו את מקומה כאחת הערים החשובות מבחינה אסטרטגית מבין הערים הגדולות באירופה. המבצר היה כל כך בלתי חדיר, למעשה, שהוא זכה לכינוי "גיברלטר הצפון". למרות שהמבצר המקורי פורק בין 1867 ל-1883, השפעתו על הרובע העתיק ניכרת בכל מקום.

כיום, הביצורים הישנים פינו את מקומם לפארקים ולגנים יפים, בעוד הרחובות המרוצפים שלו מרופדים בבתים ומבנים עתיקים ומקסימים. זה מקום נהדר לבלות בו כמה שעות בחקר כשאתה חוצה את הגשרים הרבים שלו, כולל את המרהיב גשר אדולף, הנחשב לנקודת ציון עירונית. תוכלו גם לחצות הרבה סמטאות מעניינות. למנה נוספת של כיף, אל תשתמש במפה; במקום זאת פשוט עקוב אחר האף שלך ותראה לאן אתה מגיע!

אמנם יש חנייה ציבורית בשפע, אבל אם אתם מגיעים ברכב, שקול להשתמש באחד ממתקני החנייה המצוינים של העיר. יותר טוב, הגיעו ברכבת והזמינו שהות במלון ברובע העתיק.

2. המוזיאון הלאומי להיסטוריה ואמנות, לוקסמבורג סיטי

המוזיאון הלאומי להיסטוריה ואמנות, לוקסמבורג סיטי
המוזיאון הלאומי להיסטוריה ואמנות, לוקסמבורג סיטי

אם היית שופט את העיר לוקסמבורג על איכות המוזיאונים שלה, אל תחשוב על מעמדה כאחת הערים החשובות ביותר באירופה מבחינה היסטורית, היא עדיין הייתה מדורגת במקום גבוה מאוד ברשימת הערים שחובה לראות ביבשת. בראש הרשימה נמצא המוזיאון הלאומי להיסטוריה ואמנות (Nationalmusée fir Geschicht a Konscht, או (MNHA).

הוא ממוקם באזור שוק הדגים ההיסטורי, פעם מרכז העיר המקורי. האוספים של ה-MNHA כוללים חפצי אמנות, ממצאים ארכיאולוגיים, רהיטים, כלים, מטבעות, נשק ומסמכים העוסקים בהיסטוריה של המדינה, כולם שוכנים בבניין חדש ומהמם.

יש דגש מיוחד על התקופה הגאלו-רומית, עם תצוגות רבות הממחישות את החיים האמנותיים, החברתיים, הדתיים והאינטלקטואליים של לוקסמבורגים מהמאה ה-16 עד תחילת המאה ה-20. אזור האמנות העכשווית הוא גם אתר חובה, והוא מרוהט ביצירות של רבים מהאמנים החשובים ביותר של המאה ה-20. סיורים מודרכים באנגלית זמינים גם כן, וספריית מחקר וחנות ממוקמות גם באתר.

הייחודי אם מנהרת, או Galerie d'Art Contemporain Am Tunnel, ראויה לביקור גם לאוהבי אמנות. ממוקמת, כפי שהשם מרמז, במנהרה ישנה, ​​גלריה לאמנות עכשווית זו עם אוסף אמנות חזותית מהמעלה הראשונה, מציעה הפוגה נעימה מהמוזיאונים והגלריות הגדולים והעמוסים יותר בעיר.

כתובת: Marché-Aux-Poissons, 2345 Luxembourg City

אתר רשמי: www.mnha.lu/en/

3. The Bock Casements, לוקסמבורג סיטי

בתי בוק והעיר, לוקסמבורג סיטי
The Bock Casements, לוקסמבורג סיטי

צוק בוק של לוקסמבורג, או Bockfiels, עם הביצורים ופרצות התותחים שלו, הוא המקום שבו תמצאו את הכניסה ל-Casemates (Casements du Bock) המפורסמים, רשת של 21 קילומטרים של מעברים תת-קרקעיים שנחצבו מסלע מוצק. היא הייתה מסוגלת להגן על אלפי מגינים, כמו גם ציוד וסוסים, ושכנה גם בתי מלאכה, מטבחים ובתי מטבחיים.

בסך הכל, ה-Casements, שחלקם מתוארכים לשלטון הספרדי ב-1644, משתרעים על פני 40,000 מטרים רבועים מרשימים. כיום, ניתן לחקור את רוב הביצורים המדהימים הללו ברגל, בעוד שסיורים מודרכים מאורגנים זמינים למי שרוצה ללמוד עוד על ההיסטוריה המרתקת של המנהרות.

ברמת בוק עצמה נמצאים שרידי הטירה הישנה, ​​שהתגלתה בשנת 1963. יש נופים יפים של הפרבר גרונד ורמת רם, הצריפים העתיקים מהמאה ה-19, והמגדלים הגדולים והשרידים של חומת ואצלב מתוארכים 1390.

כתובת: 10 Montée de Clausen, 1343 Luxembourg City

4. ארמון הדוכס הגדול, לוקסמבורג סיטי

הארמון הגדול-דוכסי, העיר לוקסמבורג
הארמון הגדול-דוכסי, העיר לוקסמבורג

ה הארמון הדוכסי הגדול (Groussherzogleche Palais) הוא נקודת ציון שחובה לראות בעיר לוקסמבורג. בניין הרנסנס המדהים הזה מתוארך לשנת 1572 ומשמש כמעונו הרשמי של המלך השולט במדינה, הדוכס הגדול אנרי. הוא נבנה כבניין העירייה המקורי של העיר בשנת 1572, תפקיד ששימש עד 1795 לפני שעבר בסופו של דבר לשימושו הנוכחי כמקום הדוכסי הגדול בשנת 1890.

למרות שזה עדיין ביתו במשרה מלאה של הדוכס, ניתנת לציבור הזדמנות להציץ פנימה במהלך סיורים מאורגנים מיוחדים הזמינים מאמצע יולי עד השבוע הראשון של ספטמבר, כאשר היא הופכת לאחת האטרקציות המתויירות ביותר בעיר.

תשע אפשרויות סיור זמינות מדי יום, ומתקיימות במגוון שפות שונות, כולל אנגלית. כרטיסים זמינים דרך לשכת התיירות של לוקסמבורג מהמשרד שלהם בכיכר גיום השני.

נקודות השיא של הסיור כוללות הזדמנות לראות את הפנים המפואר והמרוהט באלגנטיות, כולל חדרי הטקס המשמשים בהזדמנויות משמעותיות, כגון ביקורים של מכובדים זרים.

כתובת: 17 Rue du Marche-aux-Herbes, 1728 Luxembourg City

5. חומות הקורניש, לוקסמבורג סיטי

חומות הקורניש, לוקסמבורג סיטי
חומות הקורניש, לוקסמבורג סיטי

חומות הקורניש (le Chemin de la Corniche) המרהיבות בעיר לוקסמבורג כונו "המרפסת היפה ביותר באירופה". מתנשא מעל העיר העתיקה בעמק הנהר למטה, כאן תמצא את הגדול שער הגרונד מתוארך לשנת 1632. חומותיו חושפות כמה בתי אצולה ומקלטים, כמו גם את המנזר העתיק של הדומיניקנים וכנסיית סנט מיכאל (987 לספירה).

בפרבר של גרונד עצמו יש מקבץ גדול של מבנים עם הכנסייה והעתיקות מנזר נוימונסטר. זה בולט בזכות הקלויסטר של לימוז' מהמאה ה-17, איבר משנת 1720, ו"בתולה שחורה" מהמאה ה-14. הבניינים הסמוכים הם חלק מהוספיס סנט-ז'אן העתיק, שנוסד על ידי הקיסר אנרי השביעי, רוזן לוקסמבורג, ב-1309.

כתובת: Chemin de la Corniche, 1945 Luxembourg City

6. כיכר וויליאם (כיכר וויליאם השני), לוקסמבורג סיטי

פלייס ויליאם השני, לוקסמבורג סיטי
כיכר וויליאם (כיכר וויליאם השני), לוקסמבורג סיטי

כיכר וויליאם של לוקסמבורג (מקום גיום השני) היא אחד השטחים הפתוחים הגדולים בעיר. האתר לשעבר של מנזר פרנציסקני, הוא הוסב מאז למדרחוב. במרכז נמצא פסל הרכיבה של ויליאם השני, מלך הולנד והדוכס הגדול של לוקסמבורג.

וויליאם סקוור היא גם המקום שבו תמצאו את היפה בית העירייה והאריות המפורסמים של טרמונט. גם כאן מתקיים השוק השבועי הפופולרי של העיר, והוא מפורסם בזכות הפרחים והצמחים שלו, כמו גם התוצרת המקומית.

בקרבת מקום נמצאת המאה ה-16 בית ראוויל עם חזית יפה, מרפסת משוחזרת היטב וגרם מדרגות לולייניות. ציוני דרך בולטים אחרים הם צריח ספרדי עם הנופים המדהימים של פרבר פפננטל, ושל צריף הפרשים הישן של Vauban. נשלט ע"י מבצר תונגןהוא ידוע גם בשם "שלושת הצנוברים" בשל שלושת הבלוטים המעטרים כל אחד משלושת המגדלים שלו.

והקפידו לקחת את הזמן שלכם לחקור את האזור היפה הזה. זהו מקום מענג לעצור בו לארוחה או משקה בכל אחד מבתי הקפה והמסעדות המשובחים הרבים הממוקמים כאן.

כתובת: 23 Rue du Fossé, 1536 Luxembourg City

7. מוזיאון הדוכס הגדול ז'אן לאמנות מודרנית (MUDAM), לוקסמבורג סיטי

מוזיאון הדוכס הגדול לאמנות מודרנית (MUDAM)
מוזיאון הדוכס הגדול לאמנות מודרנית (MUDAM)

חובבי אמנות מודרנית וארכיטקטורה אולטרה-מודרנית חייבים לבקר במוזיאון הגדול של הדוכס ז'אן לאמנות מודרנית (Musée d'art moderne Grand-Duc Jean). היא מכונה גם בפשטות MUDAM, ואוספי האמנות העכשוויים שלה מאמנים בעלי שם עולמי הופכים אותה לאחת הגלריות לאמנות החשובות באירופה.

מאז פתיחתו ב-2006, MUDAM גרר ביקורות נלהבות עקביות על האוסף העכשווי הגדול שלה. נקודות השיא כוללות יצירות של אמנים ידועים כמו ברוס נאומן, אנדי וורהול וג'וליאן שנאבל, אם להזכיר רק כמה.

בנוסף ליצירות האמנות הקבועות המשובחות שלו המוצגות, המוזיאון כולל תצוגות ביקור ותצוגות ארעיות רבות. כמו כן, זמינות לציבור מגוון תכניות וסדנאות חינוכיות מהמעלה הראשונה, כולל חלקן המיועדות במיוחד לילדים.

חנות גדולה המוכרת מתנות ומזכרות קשורות ממוקמת באתר, כמו גם בית קפה נהדר. סיורים מודרכים זמינים גם באנגלית.

כתובת: 3 Park Drai Eechelen, 1499 Luxembourg City

אתר רשמי: www.mudam.lu/en/home/

8. אכטרנאך והמנזר הבנדיקטיני שלו

אכטרנאך והמנזר הבנדיקטיני שלו
אכטרנאך והמנזר הבנדיקטיני שלו

העיירה היפה של Echternach שוכנת על גדת נהר ה-Sûre, המהווה את הגבול עם גרמניה השכנה. ה מולרדל ו פארקי טבע גרמנו-לוקסמבורג נמצאים בקרבת מקום, והיערות שמסביב חצויים במאות שבילים המובילים לתצורות סלע מרהיבות, מפלים, אגם ומספר רב של נקודות תצפית מקסימות.

העיירה עצמה ידועה בזכות תהלוכת הריקודים שלה בת מאות שנים, שמתקיימת ביום שלישי של פסחון ומושכת מבקרים מכל העולם. בתי האצולה הישנים, הרחובות הצרים והסוללות העתיקות עזרו לאכטרנאך לשמור על מראה ימי הביניים שלה.

חובה לראות את מנזר אכטרנאך מהמאה השביעית. מנזר בנדיקטיני לשעבר זה פופולרי בזכות המוזיאון המעולה שלו והוא בולט בזכות ארבעת האגפים הארוכים שלו שנבנו סביב חצר מרובעת גדולה. הבזיליקה, הנחשבת למבנה הדתי החשוב ביותר במדינה, היא ביתם של קריפטה עם סרקופג משיש לבן מפואר ובו שרידי סנט וויליברורד, מייסד המנזר, וקמרונותיו מצוירים בציורי קיר מה-10. מֵאָה.

Echternach מפורסמת גם בזכותה פסטיבל מוזיקה בינלאומי, שנמשך מסוף מאי עד סוף יוני. העיירה מציעה גם אוכל נהדר במסעדות הרבות שלה, כמו גם חנויות בוטיק וגלריות רבות, מגוון מלונות עם דירוג גבוה וקמפינג.

9. הארדנים של לוקסמבורג

הארדנים של לוקסמבורג
הארדנים של לוקסמבורג

הארדנים עומדים בניגוד מוחלט לנוף השטוח למדי מסביב לעיר לוקסמבורג, המקום שבו תמצאו רמות מיוערות גבוהות, צוקים נקיים, גבעות מיוערות ועמקים נסתרים, כמו גם אינספור נופים מרשימים. אזור ציורי זה, המפורסם כמקום בו ערך היטלר את המערכה הגדולה האחרונה שלו במלחמת העולם השנייה, מתגאה במספר טירות, מבצרים וחוות מבוצרות העולות ממרומי הגבעות.

אחת העיירות היפות, ווילץ, מורכבת מעיירה עליונה ותחתית והיא מפורסמת בפסטיבל התיאטרון והמוזיקה הפתוח שלה. יש גם מוזיאון קרב על הבליטה בטירת ווילץ. מוזיאון נוסף של מלחמת העולם השנייה בולט בארדנים הוא מוזיאון ג'נרל פאטון והאנדרטה באטלברוק.

כדאי לבדוק גם את הכפר המוזר Clervaux. בעוד הכפר שוכן בתוך עמק עמוק וצר לצד נהר קלרב, המנזר הבנדיקטיני שלו סנט מוריס וסנט מאור. הידוע גם בשם מנזר קלרו, הוא נבנה בשנת 1910 בסגנון רומנסקי-בורגונדי ושולט על העמק. המבקרים כאן יכולים ליהנות מתערוכות הקשורות לחיי הנזירים, כמו גם מיסות גרגוריאניות.

10. המוזיאון לתולדות העיר לוקסמבורג

10 אטרקציות תיירותיות מובילות בלוקסמבורג

אחת האטרקציות החדשות יותר בלוקסמבורג, המוזיאון לתולדות העיר לוקסמבורג (Musée d'histoire de la Ville de Luxembourg) נפתח בשנת 1996 ומספק תובנה מרתקת על ההיסטוריה העשירה בת 1,000 פלוס השנים של העיר.

הבניין עצמו הוא שילוב מדהים של ישן וחדש, המשלב מספר בתים ישנים מהמאה ה-17 וה-19, חלקם עם חלקים מימי הביניים ישנים עוד יותר, כמו מרתפים מקומרים שהתגלו לאחרונה. אלה מנוגדים בצורה מרשימה לתוספות המודרניות המדהימות של המוזיאון.

המוצגים עוסקים בתושביו הראשונים של היישוב הקדום ובצמיחתו והתפתחותו לאורך מאות השנים ועד ימינו. בנוסף לתערוכות והתצוגות המשובחות הרבות שלו, המוזיאון הוא ביתם של מעלית ענקית ואזור צפייה, המציע נופים נפלאים של רובע גרונד ההיסטורי של העיר. סיורים וסדנאות מודרכים בשפה האנגלית זמינים גם כן.

אם אתם מתכננים לעשות קצת קניות במוזיאונים במהלך שהותכם, הקפידו לבקר גם במוזיאון הלאומי להיסטוריה של הטבע (Nationalmusée fir Naturgeschicht). אטרקציה פופולרית זו בעיר לוקסמבורג כוללת תערוכות העוסקות בעולם הטבע, הן מקומית והן גלובלית.

כתובת: 14 Rue du St Esprit, 2090 Luxembourg City

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *