10 אטרקציות תיירותיות מובילות בליכטנשטיין

10 אטרקציות תיירותיות מובילות בליכטנשטיין

הנסיכות הקטנטנה ליכטנשטיין, מדינה עצמאית החבויה בין שוויץ לאוסטריה, היא אחת המדינות האלפיניות הציוריות ביותר באירופה. למרות היותה רק 160 קמ"ר בגודלה ואוכלוסייתה של 38,000 בלבד, ליכטנשטיין היא מעצמה כלכלית הודות לחוקי המס הנוחים שלה.

זוהי גם האומה המתועשת ביותר בעולם (אם כי לעולם לא תכירו אותה מהגבעות המכוסות ביער וכרי האחו האלפיניים). התיישבה מאז תקופת האבן הקדומה, היא הייתה חשובה גם בתקופת הרומאים, ובסופו של דבר הפכה לנסיכות הקיסרית של ליכטנשטיין ב-1719 ולאוטונומית מלאה ב-1806.

כיום, המדינה היא יעד פופולרי לטיולים הודות לסביבה ההררית המקסימה שלה. נקודות משיכה גדולות נוספות הן מסלולי ההליכה המצוינים הרבים שלה (בדוק את המסלולים מסביב בַּז ו ראש רכזתשתיים מהפסגות הגבוהות ביותר במדינה), כמו גם פעילויות הסקי והחורף הרבות שלה.

הוסיפו לכך את נקודות העניין המרשימות והאטרקציות התיירותיות הרבות שלה, כולל מוזיאונים, גלריות וטירות, וקל להבין מדוע ליכטנשטיין היא אחד המקומות הטובים ביותר לביקור באירופה.

גלה את ההזדמנויות הטובות ביותר לטיולים במדינה הקטנה הזו עם רשימת האטרקציות התיירותיות המובילות בליכטנשטיין.

1. עיר הבירה של ליכטנשטיין: ואדוז

10 אטרקציות תיירותיות מובילות בליכטנשטיין
מרכז העיר ואדוז

אחת הבירות הציוריות ביותר באירופה – ובוודאי הקטנה ביותר – ואדוז היא ביתם של העיר ליכטנשטיין מֶרְכָּז. מרכז מידע תיירותי זה מציע את כל מה שאתה צריך על מנת להפיק את המרב מהביקור שלך, ובהחלט צריך להיכלל במסלול הטיול שלך בליכטנשטיין. למעשה, אתה צריך להפוך את זה לאחת התחנות הראשונות שלך.

דברים פופולריים לעשות בואדוז כוללים קניות וסעודה, כמו גם סיור ב-Städtle ההיסטורית של העיר, או "העיר הקטנה", עם האטרקציות הרבות שבה. אחת האטרקציות המתויירות כאן היא בניין הפרלמנט של המדינה, או "לנדטאג", הממוקם ליד גדות נהר הריין בפיטר-קייזר-פלאץ. סיורים מודרכים בשפה האנגלית זמינים.

כדאי לראות גם את Rathausplatz, ביתו של בית העירייה ההיסטורי (Rathaus). כאן תמצאו גם את כנסיית הקהילה הניאו-גותית (Pfarrkirche) שנבנתה בשנת 1873, הידועה גם בשם קתדרלת סנט פלורין.

ולמרות שהוא לא פתוח לציבור, תרצו לקבל כמה תמונות של המאה ה-12 המרשימה טירת ואדוז (שלוס ואדוז). הידוע גם כבית הנסיך של ליכטנשטיין, בניין מרשים זה הוא ביתו של המלך של המדינה.

מפת ואדוז - אטרקציות תיירותיות
מפת ואדוז – אטרקציות

2. לשכת האוצר של נסיכות ליכטנשטיין

עם התמקדותו במורשת המלכותית העשירה של המדינה, לשכת האוצר של נסיכות ליכטנשטיין (Schatzkammer Liechtenstein) היא אטרקציה שחובה לראות בואדוז.

הפריטים המוצגים, המורכבים מיצירות אומנות ואוצרות אחרים מהאוסף הפרטי בן 400 השנים של משפחת הנסיך, נוספו על ידי תרומות של אספנים פרטיים בולטים, כמו אדולף גופ, שאוסף ביצי הפסחא הנדירות שלו עם תכשיטים כולל עבודה של קארל המפורסם. פברג'ה.

דגשים נוספים כוללים מערך של יצירות אמנות מעולות, כולל סדרת "מסע הריין" מאת יוהן לודוויג בלולר. יש גם אוסף גדול של כלי נשק היסטוריים, יחד עם חפצים רבים אחרים עם קשרים לבני המלוכה האירופיים לאורך מאות שנים. יש אפילו אוסף מעניין של סלעי ירח, שניתנו למדינה מתוך הכרה בתפקיד בסיס הייצור שלה בחללית של נאס"א.

האטרקציה החדשה והפופולרית הזו נעשית עמוסה בעונות השיא, אז תכננו את הביקור שלכם לתחילת היום אם אפשר. יותר טוב, בקר בעונות הכתפיים.

כתובת: Städtle 37, 9490 Vaduz, Liechtenstein

3. מצב האומנות: Kunstmuseum Liechtenstein

מצב האומנות: Kunstmuseum Liechtenstein
מוזיאון האמנות ליכטנשטיין | יאנוס קורום דר. / תמונה שונה

הגלריה הלאומית לאמנות ליכטנשטיין (Kunstmuseum Liechtenstein) שוכנת במתקן חדיש בואדוז, ומציגה דוגמאות רבות של יצירות אמנות מודרניות ועכשוויות. בנוסף לתערוכות ארעיות תכופות, האוסף הקבוע שלה כולל פריטים רבים מהמאה ה-19.

אלה כוללים פסלים ויצירות מהאוסף של נסיך ליכטנשטיין (רוב האוסף המלכותי נמצא ב- מוזיאון ליכטנשטיין בוינה). סיורים בשפה האנגלית זמינים, ויש בית קפה מואר ומודרני במקום.

גם ראוי לביקור הוא חלל אמנות בנייה אנגלי. חלל התצוגה הסמוך הזה מארח באופן קבוע תצוגות של אמנות עכשווית מרחבי העולם.

כתובת: Städtle 37, FL-9490 Vaduz, ליכטנשטיין

אתר רשמי: www.kunstmuseum.li/

4. טירת גוטנברג

טירת גוטנברג
טירת גוטנברג

גבוה מעל הכפר בלצרס בדרום ליכטנשטיין ניצבת טירת גוטנברג המלכותית (בורג גוטנברג), מבצר שמור להפליא מימי הביניים.

הגבעה שגובהה 70 מטר עליה ניצבת הטירה הייתה מיושבת מאז התקופה הנאוליתית, כאשר רבים מהממצאים הארכיאולוגיים החשובים ביותר – כולל פסל מאדים פון גוטנברג העתיק – שוכן כיום המוזיאון הלאומי של ליכטנשטיין.

נקודות השיא של הביקור כוללות את הקפלה וגן הוורדים, יחד עם אירועי תרבות ופסטיבלים מהנים רבים שנערכים בחודשים החמים יותר. אלה כוללים קונצרטים באוויר הפתוח ומופעי תיאטרון בחוץ.

הטירה פתוחה כל השנה, והעובדה שהם לא גובים כניסה הופכת את הביקור במבצר המרשים הזה לאחד הדברים הפופולריים ביותר לעשות בחינם בליכטנשטיין (הגנים חופשיים לבקר בסופי שבוע).

כתובת: Fürstenstrasse 50, 9496 Balzers

5. המוזיאון הלאומי של ליכטנשטיין

המוזיאון הלאומי של ליכטנשטיין
המוזיאון הלאומי של ליכטנשטיין

חובה לראות בזמן בואדוז הוא המוזיאון הלאומי המצוין של ליכטנשטיין (Liechtenstein Landesmuseum). אטרקציה בבעלות ממשלתית זו שוכנת בפונדק לשעבר מהמאה ה-15 שהשתמר להפליא שבו ביקר פעם יוהן וולפגנג פון גתה ב-1788.

נקודות השיא כוללות דגם תבליט מעולה בקנה מידה 1:10,000 של הנסיכות, כמו גם תערוכות המתמקדות בפרה-היסטוריה של המדינה ובהיסטוריה המוקדמת של המדינה. הקפד לבדוק גם את התצוגות הרבות של כלי נשק ואמנות דתית.

שווה ביקור גם הוא מוזיאון הדואר (פוסטמוזיאום). אטרקציה פופולרית זו, סניף של המוזיאון הלאומי של ליכטנשטיין, כוללת תצוגות רבות של בולי דואר שהונפקו מאז 1912 ואת ההיסטוריה של שירות הדואר של המדינה.

כתובת: Städtle 43, 9490 Vaduz, Liechtenstein

אתר רשמי: www.landesmuseum.li/en

6. העיירות ננדלן ואשן

עצי אפר
עצי אפר | קלמנט נ. שירת ציפורים / תמונה שונה

העיירות הקטנות ננדלן ואשן הן הקהילות העיקריות של אזור השפלה של ליכטנשטיין והן שוות ביקור.

מהם בולט ביסודות הישנים שלו מווילה רומית, כמו גם ב קדלר של שילר, שהוקם בשנת 1836 ובית המלאכה הוותיק בארץ. אטרקציה הקשורה לאמנות, המפורסמת בכלי החרס ובתנורי האריחים המסורתיים שלה, מציעה סיורים מודרכים בבית המלאכה, באזור הזיגוג ובחדר הכבשן.

מעניין ב עצי אפר הם ה Pfrundhaus, בניין מהמאה ה-14 ששימש להצגת אמנות מקומית, וקפלת הצלב הקדוש האטרקטיבית. Eschen הוא גם מקום ההתחלה של טיול קל של שעה וחצי המציע נופים נהדרים של האזור שמסביב.

7. שאן ופסטיבל ליכטנשטיין

10 אטרקציות תיירותיות מובילות בליכטנשטיין
שאן | סטפן מונדר / תמונה שונה

העיירה Schaan ממוקמת רק שלושה קילומטרים צפונית לוואדוז למרגלות מסיף Drei Schwestern. עיירה תעשייתית קטנה ועסוקה זו בולטת ביסודות המבצר הרומי הישן שלה. כנסיית העלייה לרגל של מריה זום טרוסט מהמאה ה-18 ממוקמת בנקודה יפהפיה השוכנת מעל העיר, הבולטת בנופים המשובחים שלה.

אחת הערים העתיקות ביותר בליכטנשטיין, Schaan היא ביתם של העיר DoMus מרכז עם תערוכות של היסטוריה ואמנות מקומית. זה גם המקום שבו תמצאו בית מלאכה מעניין לנחושת, כמו גם את מוזיאון המחשבון ומכונת הכתיבה המרתק (ראו עוד על אטרקציה זו בהמשך).

Schaan הוא גם מקום טוב להתחיל בו טיול וכולל מספר שבילים מסומנים היטב בדרגות קושי שונות. זה גם ביתו של פסטיבל ליכטנשטיין (LIFE), חגיגה בת יומיים של מוזיקה, בידור ואוכל שמתקיימת כאן בכל קיץ.

8. התענוגות הקולינריים של טריזנברג

הכפר הציורי טריזנברג
הכפר הציורי טריזנברג

טריזנברג, העירייה הגדולה ביותר בליכטנשטיין, שוכנת במיקום יפהפה באמצע עמק אלפיני רק שישה קילומטרים מבירת ואדוז.

הכפר הציורי עצמו ידוע לא רק בנוף המרהיב ובדיאלקט הייחודי שלו – וריאציה של גרמנית שמקורה במחוז וולסר – אלא גם בפסטיבל האוכל שלו, טריזנברג שבועות, המתקיים מדי שנה מאמצע אוקטובר עד סוף נובמבר. במהלך הפסטיבל, מסעדות ובתי מלון מקומיים מגישים מנות מסורתיות של אנשי וולסר, רבים מהם בני מאות שנים וייחודיים לכפר.

לא חסרים נופים יפים מהבקתות החמודות של הכפר, המלונות והפונדקים הקטנים, מה שהופך את טריזנברג למקום נהדר שממנו ניתן לחקור את ליכטנשטיין.

9. טיול בשביל אשנרברג ההיסטורי

טיול בשביל אשנרברג ההיסטורי
טיול בשביל אשנרברג ההיסטורי

הודות לסביבה האלפינית שלה ולערים וכפרים ציוריים, ליכטנשטיין היא גן עדן למטיילים. למעשה, האומה הקטנטנה הזו מושכת חובבי חוצות מרחבי אירופה אל פסגות ההרים הבתוליות הרבות שלה, המדרונות המיוערים והעמקים האטרקטיביים שלה.

מסלולים רבים ומבוססים חוצים את הארץ – רק חפשו את השלטים הבהירים שמראים את זמני ההליכה, הם נמצאים בכל מקום! אחד השבילים הפופולריים שבילים אלו הוא שביל אשנרברג ההיסטורי באורך 15 קילומטרים, המחבר בין העיירות בנדרן ושלנברג. נקודות השיא של המסלול המהנה הזה כוללות את היישובים הפרהיסטוריים של Lutzengütle ו מלנסרכמו גם נופים מרהיבים רבים על הריין וההרים שמסביב.

שביל פופולרי נוסף הוא טיול דרך הנסיכים. המסלול המצוין הזה עובר ברכס הרי Rätikon הנופי ומציע נופים נהדרים של הרי שלוש האחיות המפורסמות (Drei Schwestern).

10. כיף חורף במלבון

כיף חורף במלבון
מסלול סקי נורדי במלבון | קלמנט נ. שירת ציפורים / תמונה שונה

המפורסמת כאתר הנופש החורפי היחיד של ליכטנשטיין, העיירה הקטנה מאלבון, שפעם אוכלסה רק בקיץ, היא כעת מוקד משיכה לחובבי ספורט חורף. מלבון, השוכן על רכס אלפיני ליד עמק סמינטל, מתגאה בתנאי שלג מושלמים שהובילו להקמת מעליות הסקי והמדרונות הראשונים בשנות ה-60.

כיום, המסלולים המטופחים הרבים שלה ופעילויות האפרה סקי נהנות מאחת העונות הארוכות ביותר בהרי האלפים. בסך הכל, מתוחזקים יותר מ-23 קילומטרים של מסלולים, המציעים שטח מתאים לגולשים בכל היכולות, המוגשות על ידי שלוש מעליות המסוגלות לגרור גולשים לגובה של 2,000 מטר. לילדים, מתחם ילדים פארק מלבי מציע שיעורים ותוכניות למתחילים, והאזור מתגאה גם ברשת גדולה של מסלולי סקי נורדיים.

אתר הנופש פופולרי למדי גם בחודשי האביב והקיץ. במהלך החודשים החמים הללו, המדרונות הופכים לאבן שואבת למטיילים, מטפסים ואופני הרים מרחבי אירופה.

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *