10 אטרקציות תיירותיות מובילות בפורטוגל

10 אטרקציות תיירותיות מובילות בפורטוגל

ביקור בפורטוגל הוא לגלות יעד מגוון להפליא. למדינה, הקשורה באופן בלתי נפרד לים, יש יותר מ-800 קילומטרים של קו חוף מפתה של האוקיינוס ​​האטלנטי. ליסבון, עיר הבירה, נהנית ממיקום מדהים ליד שפך נהר הטאגוס. מכאן יצאו יורדי ים פורצי דרך במאות ה-15 וה-16 למסעות גילוי אפיים, ופורטוגל טיפחה מאז מסורת ים גאה.

חלקה הפנימי של פורטוגל ממזג את רכסי ההרים הצפוניים הדרמטיים עם המישורים המתגלגלים העצומים של אזורי המרכז האפויים בשמש של המדינה. בדרום, כמה מהחופים הטובים ביותר באירופה מצפים מפרצונים ציוריים ומים חמימים ורדודים. פזורים ברחבי כפרים בנויים אבן, עיירות קסומות וערים קוסמופוליטיות שבהן מחכים לחקור ארמונות היסטוריים וטירות, מוזיאונים ומנזרים.

ונסיעה לפורטוגל יכולה להיות גם ביקור באי המוריק והסובטרופי מדיירה – "אי הגן" – או הארכיפלג האזורי המבודד, אך השליו. לרעיונות נוספים על המקומות הטובים ביותר לבקר בהם, עיין ברשימת האטרקציות התיירותיות המובילות בפורטוגל.

1. מנזר ז'רונימוס, ליסבון

10 אטרקציות תיירותיות מובילות בפורטוגל
מנזר ג'רונימוס, ליסבון

בלם הוא שם נרדף לזהב של פורטוגל עידן הגילוי. מחופי הפרבר הזה של ליסבון הפליגו נווטים חסרי פחד במאות ה-15 וה-16 במסעות ארוכים ומסוכנים כדי לשרטט מים לא ידועים ולמפות טריטוריות חדשות.

ימאי אחד כזה, ואסקו דה גאמה, גילה את נתיב הים להודו בשנת 1498 וכדי לכבד את הישגו, המלך מנואל הראשון הזמין אנדרטה שהפכה לסמל מתמשך לעידן המדהים של כיבוש והתפשטות המדינה. כיום, המוסטיירו דוס ג'רונימוס הוא אחד המבנים היקרים והנערצים במדינה, והוא חובה לראות על סדר היום של כל תייר.

הכנסייה והמנזר מגלמים את רוח התקופה, וכוללים כמה מהדוגמאות הטובות ביותר של אדריכלות מנואלינית נמצא בכל מקום בפורטוגל; הקישוט המעוטר להפליא שנמצא בפורטל הדרומי הוא עוצר נשימה.

בפנים, הקלויסטר היפהפה שופע באותה מידה. באופן הולם, הכנסייה שוכנת את קברו של ואסקו דה גאמה ודמויות לאומיות אחרות, כולל לואיס דה קאמי, המשורר הגדול ביותר של פורטוגל וכותב הכרוניקה של התגליות.

2. אושינריום ליסבון, ליסבון

אושינריום ליסבון, ליסבון
ליסבון אושינריום, ליסבון | אולריקה / תמונה שונה

ללא ספק אטרקציית המבקרים הפופולרית והידידותית ביותר של פורטוגל, ליסבון אַקוַרִיוּם מתוכנן בצורה מבריקה כדי להדגיש את בתי הגידול המגוונים בעולם באוקיינוס. זה אחד מהאוקיינריום הטובים והגדולים באירופההמכיל מגוון עצום של דגים וחיות ימיות.

ארבעה ים ונופים נפרדים משחזרים את המערכות האקולוגיות של האוקיינוס ​​האטלנטי, האוקיינוס ​​השקט, ההודי והאנטארקטי. טנק מרכזי עצום, הנראה מרמות שונות, שופע כריש, קרן ועוד הרבה פלאי סנפיר ודיירי עומק. עיצוב הפרספקס השקוף הוא כזה שמינים טרופיים קטנים יותר השוכנים באקווריומים נפרדים סביב המיכל הראשי נראה שהם שוחים עם בני דודיהם הגדולים יותר.

משלימים את המחזה המדהים הזה הם הנופים באוויר הפתוח, שבהם פינגווינים, לוטרות ים וציפורים ויונקים חמודים ומתלטפים אחרים חיים יחד בהרמוניה חסרת דאגות.

3. הארמון הלאומי סינטרה, חוף ליסבון

הארמון הלאומי של סינטרה, חוף ליסבון
הארמון הלאומי של סינטרה, חוף ליסבון

שוכן בחיקו של רכס הרים מיוער, מיקומה המדהים של סינטרה הוא סיבה מספקת לבקר בעיירה המקסימה והמורקת הזו. ואכן, אונסק"ו מכירה ביעד כעל נוף תרבותי של מורשת עולמית כזה הוא יופיו והמשמעות של אוסף אטרקציות המבקרים ההיסטוריות המקובצות בעיר העתיקה ובסביבתה, סינטרה הישנה.

מקום מפלט קיץ מועדף על המלכים והמלכות של פורטוגל ויעד מפתה עבור סופרים ומשוררים רבים, כולל לורד ביירון וויליאם בקפורד, סינטרה משדרת רומנטיקה. העיר העתיקה היא מבוך של שבילים מרוצפים מרופד בבתי עיר נאים צבועים בגווני פסטל של ורוד, חרדל ולילך. הרחובות הצרים מקיפים כיכר מרכזית ויפה שנשלטת על ידי ה-Palacio Nacional de Sintra הנפלא.

הארמון הלאומי של סינטרה, המוכר בקלות על ידי הארובות החרוטיות הענקיות שלו, מתוארך לסוף המאה ה-14 והוא הארמון העתיק ביותר ששרד בפורטוגל. הבניין מרוהט בכבוד, משתרע על פני מספר קומות, רבות מהן מעבירות נושא ייחודי ומעוצבות בהתאם. גולת הכותרת היא המפואר חדר סמליםאולם כיפה נוצץ המעוטר בסמלים של 72 משפחות אצילות פורטוגזיות.

4. שייט קיאקים בחוף ליסבון

שייט קיאקים ליד חוף Ribeira do Cavalo ליד Sesimbra
שייט קיאקים ליד חוף Ribeira do Cavalo ליד Sesimbra | זכויות יוצרים בתמונה: פול ברנהרד

יציאה לים בקיאק כדי לחקור את חוף ליסבון מהווה סיור ימי מתגמל. מלבד מתן מימד נוסף לחוויית הסיור, השייט על קו החוף מספק תירוץ מצוין להתאמן בסביבה בתולית עם מלח.

אכן, קרבתה של ליסבון לאוקיינוס ​​מאפשרת מגוון רחב של ספורט מים מלהיב, ולגלות את החופים, המפרצים והמפרצונים הממוקמים לאורך האזור שבין בירת פורטוגל לעיירת הנופש קאסקאיס היא דרך עמוסה בכיף ליהנות מיום. הַחוּצָה.

מעבר לאזור, המים הצלולים משקפים את המים פארק הטבע Serra da Arrábidaשמקיפים מקומות כמו Setubal ו ססימברהמהווים נוף ייחודי של צוקי ים מרהיבים ועתיקים השופעים חיות ציפורים.

רוב קו החוף כאן נמצא בתוך שמורה ימית מוגנת – מקלט הכולל בגבולותיו את הציור המדהים להפליא Ribeira do Cavalo החוף.

5. מגדל בלם, ליסבון

מגדל בלם, ליסבון
מגדל בלם, ליסבון

אחד המונומנטים ההיסטוריים האהובים ביותר של פורטוגל ואייקון של ליסבון, טורה דה בלם עומד כסמל של עידן הגילויים ומסעות החקר שבוצעו במאות ה-15 וה-16.

הושלם בשנת 1521 כמבצר כדי להגן על הגישות לנהר הטאגוס, המגדל נחשב כיצירת מופת של אדריכלות צבאית. החזית, שעוצבה בסגנון מנואליני על ידי פרנסיסקו דה ארודה, היא קונפקציה של אבן מגולפת להפליא, המאופיינת במוטיבים ימיים, כמו חבל מעוות וכדור ארמילירי. אכסדרה מרשימה מתקופת הרנסנס מגבירה את הקישוט.

המשמעות התרבותית של המגדל היא כזו שארגון אונסק"ו רשם אותו כאתר מורשת עולמית.

6. מנזר ישו, טומאר

10 אטרקציות תיירותיות מובילות בפורטוגל
מנזר ישו, תומאר

השולטת בעיירה המקסימה טומאר על שפת הנהר היא טירה אדירה המגוננת על מנזר ישואחת האטרקציות ההיסטוריות הבולטות של פורטוגל.

נוסד בשנת 1160 כמטה של ​​מסדר האבירים הטמפלרים, מנזר ישו מעורר יראת כבוד כמו שהוא מסתורי, מורשת הבונים החופשיים שלו מוחשית ומפתה. במרכזו נמצא ימי הביניים מַגָשׁהכנסייה הטמפלרית המקורית, המעוטרת בעושר ומדיפת את כל הסמליות המוזרה הקשורה למסדר ישו.

הקלויסטרים מהמאה ה-16 מכשפים בפריחה מנואלנית ומקניטים את המבקרים במדרגות הלולייניות המוסתרות שלהם. והמנזר המפואר חלון מנואלינישתוכנן על ידי הפסל המאסטר דיוגו דה ארודה, נותר אחד ההיבטים המושכים ביותר מבחינה ארכיטקטונית של כל בניין שנמצא בפורטוגל.

7. Bom Jesus do Monte, Braga

בום ישו דו מונטה, בראגה
בום ישו דו מונטה, בראגה

בום ישו דו מונטההמקדש הדתי המפואר ביותר של פורטוגל, ממוקם על מדרון מיוער שישה קילומטרים מזרחית לבראגה והוא אחד מאתרי העלייה לרגל החשובים במדינה.

קומפלקס מרהיב זה כולל אסקדריה (גרם מדרגות) מונומנטלי בארוק וכנסיית בום ישו, וכולל גם כמה קפלות המעוטרות בסצנות מפוסלות מתשוקתו של ישו; מזרקות הממוקמות בנקודות שונות בעלייה הארוכה; ופסלים של דמויות מקראיות, מיתולוגיות וסמליות.

טיפוס על החלק התחתון של גרם המדרגות הנוי של גרניט באורך 116 מטרים הוא לעבור בזיגזג איטי על פני דרך קדושה תלולה, עם קפלות המציגות את 14 תחנות הצלב.

באמצע הדרך, Escadório dos Cinco Sentidos הלבן והמשולב מתאר את חמשת החושים בדרך של פסל מגולף דק.

החלק האחרון הוא גרם המדרגות של שלוש המעלות, המייצג אמונה, תקווה וצדקה, המוביל אל הכנסייה. המאמצים שלך יתוגמלו עם פנורמה מעוררת השראה של האזור הכפרי שמסביב. לפחות פעילים, רכבל משנת 1882 מוביל את המבקרים לפסגה תוך שלוש דקות בלבד.

8. טיול ברכס הרי Gerês

נוף של נהר לימה המתפתל דרך פנדה גרס
נוף של נהר לימה המתפתל דרך פנדה גרס

ה Serra do Gerês הוא רכס הרים של יופי עוצר נשימה שנמצא באזור Minho המרוחק של צפון פורטוגל. שוכן בפארק הלאומי המפואר דה פנידה-ג'רס, אחד המקומות המובילים לביקור בפורטוגל, פסגות הגרניט שמגדירות את אופיו של הפארק הלאומי העצום הזה מספרים בין הגבוהים והמרהיבים במדינה.

כאחת האטרקציות הטבעיות הגדולות ביותר של פורטוגל, הרי ג'רז מושכים מטיילים, מטיילים ואוהבי טבע לאחד משטחי השממה הגדולים האחרונים של אירופה, נוף חריף ומחוספס הידוע בעמקים השופעים שלו הזרועים באגמים מנצנצים, פיזור של כפרים מסורתיים, חי וצומח נדירים, ודרך חיים שכמעט נעלמה משאר אזורי ההרים של המדינה.

את האזור חוצים שבילי גרניט עתיקים, שעליהם משולטים המטיילים, בין אם כטיול קצר או טיול יום מאתגר. מרבית המסלולים הם באורך של 10 עד 16 קילומטרים ובדרגות שונות.

9. אוניברסיטת קוימברה

אוניברסיטת קוימברה
אוניברסיטת קוימברה

אוניברסידדה דה קוימברה היא מושב הלימוד העתיק ביותר בפורטוגל, שנוסד בשנת 1290 על ידי המלך דיניס. מוכר על ידי אונסק"ו בתור א אתר מורשת עולמיתהמבנים ההיסטוריים של ה האוניברסיטה הישנהאו אוניברסיטת קוימברה הישנה, ​​מקיפים כיכר מרכזית יפהפייה עם עמודים, ה-Paço das Escolas.

אגפי אלטה וסופיה של האוניברסיטה – מעון מלכותי לשעבר – מתגמלים את המבקרים במספר מאפיינים כוכבים, כולל המדהימה ספריית ג'ואניןספרייה מעוטרת בפאר שהותקנה בשנת 1717 על ידי המלך ז'ואאו החמישי.

סיור כולל גם את המאה ה-16 המעוטרת בצורה מסנוורת הקפלה של סאו מיגל. אלה עם ראש לגבהים יכולים לטפס על מגדל השעון המפורסם מהמאה ה-18 כדי לקבל פרספקטיבה מפוארת על קוימברה, אחת הערים האטרקטיביות במדינה.

10. מוזיאון Calouste Gulbenkian, ליסבון

מוזיאון קאלוסטה גולבנקיאן, ליסבון
מוזיאון קאלוסטה גולבנקיאן, ליסבון | זכויות יוצרים בתמונה: פול ברנהרד

ליסבון התברכה בכמה מוזיאונים ברמה עולמית באמת, ואחד המוזיאונים הטובים ביותר הוא מוזיאון קאלוסטה גולבנקיאן. אוסף המוזיאון מונה כ-6,000 פריטים, שכולם היו שייכים לאדם אחד בלבד: קאלוסטה סרקיס גולבנקיאן, איל נפט ארמני עשיר שהוריש את מטמון יקר מפז שלו לאומה הפורטוגלית עם מותו ב-1955.

בפשטות, זהו אחד מאוספי האמנות הטובים באירופה. התערוכות משתרעות על פני יותר מ-4,000 שנים העתיקות הקלאסית והמזרחית לאמנות אירופית של תחילת המאה ה-20. בשום מוזיאון אחר יש יצירות אמנות מגוונות כל כך מכל כך הרבה מקומות בעולם, והמבקרים יכולים לבלות שעות בהרהורים על אוצרות כמו 11 המדליונים הרומיים שנמצאו במצרים; כתבי יד מאוירים מהמאה ה-16; יצירות מופת של רובנס, רמברנדט וטרנר; רהיטי לואי ה-15 ולואי ה-16; ותכשיטי ארט נובו תוצרת רנה לאליק.

המוזיאון שוכן בגנים שופעים ויפים שמתאימים לפיקניקים, במיוחד בחודשי הקיץ.

 

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *