10 אטרקציות תיירותיות מובילות בצ'כיה

10 אטרקציות תיירותיות מובילות בצ'כיה

למרות שאחת המדינות הקטנות יותר של היבשת, צ'כיה לא תאכזב מטיילים המחפשים כמה מהמקומות הטובים ביותר לבקר בהם במרכז אירופה. בהתחשב בגודלה – ובזכות מערכת תחבורה ציבורית מהשורה הראשונה – זוהי מדינה שקל להתמצא בה, במיוחד עבור אלה שמתכננים לבלות את עיקר זמנם בחקר הבירה היפה של המדינה, פראג, שיש בה כמעט אינסוף הזדמנויות וסיור. לעשות.

עם זאת, בעוד שפראג מתהדרת במספר מוגזם של אטרקציות מצוינות, יש מספיק אטרקציות יוצאות דופן כדי להצדיק סיור ברכב. נקודות השיא של טיול באזור הכפרי של צ'כיה כוללים פארקים לאומיים מעולים ואזורי שימור רבים. אחד הפופולריים ביותר הוא בשם הולם גן עדן בוהמיאזור בעל יופי טבעי יוצא דופן המאופיין במספר רב של תצורות סלע מרהיבות ובהרבה טירות ישנות ומשובחות.

אזור נוסף שכדאי לבקר בו הוא הפארק הלאומי פודיג'י במורביה, פופולרי בזכות היערות הגדולים והבתוליים שלה. לאורך הדרך, תתקלו במספר רב של כפרים ועיירות עתיקות, רבים ללא שינוי מאז ימי הביניים וביתם של כנסיות עתיקות, ארמונות וכיכרות ציבוריות, כולם שווים ביקור. לרעיונות על המקומות הטובים ביותר לבקר בהם, קרא את רשימת האטרקציות התיירותיות המובילות בצ'כיה.

1. מצודת פראג

10 אטרקציות תיירותיות מובילות בצ'כיה
מצודת פראג

עבור רוב המטיילים, מוקד הביקור בצ'כיה הוא מצודת פראג (Pražský hrad). זה מופיע בכל מסלולי פראג. ממוקם בעיר הרדקאני מצודת פראג, שנבנתה מסוף המאה ה-10, הייתה מרכזית בהיסטוריה של מזרח אירופה במשך מאות שנים, והיא שימשה ביתם של קיסרי רומא הקדושה, ההבסבורגים, המלכים הבוהמיים ולאחרונה גם נשיא צ'כיה.

במהלך 1,000 שנות ההיסטוריה שלה, הטירה – הגדולה בעולם מבחינת שטח – עברה שינויים דרמטיים רבים בסגנון האדריכלי, עדות לכך ניתן לראות במבנים הרבים שנבנו בין חומותיה במשך מאות שנים.

הבהרה של הטירה כוללים יפה קתדרלת סנט ויטוס, בזיליקת סנט ג'ורג'ה מגדל אבקהוה גולדן ליין עם סדנאות ימי הביניים שלה. ראוי לציין במיוחד את ארמון המלוכה הישן עם המפואר שלו אולם ולדיסלבכל כך גדול ששימש לאירוח טורנירי תחרויות אבירים, כמו גם את המאה ה-16 הסמוכה גן מלכותי עם מזרקת השירה המרהיבה שלה. סיורים מודרכים בשפה האנגלית ומדריכי אודיו זמינים.

כתובת: 119 08 Prague 1

2. גשר קארל של פראג

10 אטרקציות תיירותיות מובילות בצ'כיה
גשר קארל של פראג

אי אפשר לבקר בפראג בלי להקדיש זמן לחצות את חציית הנהר החשובה ביותר של העיר, המרהיב גשר קארל (קרלוב מוסט).

המבנה המפורסם הזה משתרע על פני השטח נהר הוולטאבה נבנה בשנת 1357 ויש לו הרבה נקודות עניין ייחודיות לאורך 520 המטרים שלה, כולל פסלים משובחים רבים. אולי המפורסמים ביותר הם אלה של שמו של הגשר, הקיסר הרומאי הקדוש קרל הרביעי, וכן הפסל של יוחנן מנפומוק משנת 1683, המכבד את הקדוש הנערץ ביותר במדינה, שלמרבה האירוניה, טבע בכוונה בוולטבה.

הגשר פופולרי מאוד בקרב תיירים ומקום פנטסטי לצלמים בשל הנופים היפים שלו. חלק מהנופים הטובים ביותר נלכדים למעשה בשעות השפל, עם עלות השחר ובשעות בין הערביים, מה שהופך את הביקור הרבה פחות צפוף.

3. קתדרלת סנט ויטוס

קתדרלת סנט ויטוס
קתדרלת סנט ויטוס

חלק מ מצודת פראג במתחם, קתדרלת סנט ויטוס ידועה בעיקר כביתם של תכשיטי ההכתרה הבוהמיים, כמו גם קברו של הקדוש הנערץ ביותר של העם הצ'כי, ואצלב הקדוש.

לקתדרלה יש היסטוריה ארוכה. מאז שנת 925, כאשר הנסיך ואצלב בנה קפלה במקום, המבנה גדל יחד עם חשיבותה של פראג, ועד מהרה הוא הפך לבזיליקה לאחר הקמת הבישופות של פראג. הייתה תקופה נוספת של התרחבות בין 1344 ל-1419 כשהחלה הפיכתה לקתדרלה גותית, ונבנתה קפלת ואצלב הקדוש. הבנייה והתיקונים התחדשו בסוף המאה ה-18, והוסיפו אלמנטים ניאו-גותיים.

נקודות השיא של הביקור כוללות לראות את דלתות הברונזה המעוטרות בתבליטים של ההיסטוריה של הקתדרלה, חלונות ויטראז' מעוטרים בקפלות, והמוזוליאום המלכותי. תיירים צריכים להיות בטוחים לבקר בקפלת ואצלב הקדוש כדי להתפעל מציורי הקיר, שהם תיאורים מקוריים מהמאה ה-14 של תחנות הצלב, כמו גם סצנות המתארות את חייו של ואצלב הקדוש.

4. כיכר העיר העתיקה של פראג וכיכר ואצלב

כיכר ואצלב, פראג
כיכר ואצלב, פראג

כיכר העיר העתיקה של פראג הייתה השוק הראשון של העיר. ממוקם בצומת של דרכי מסחר, יש בו עדיין מבנים מהמאה ה-10. בנוסף לבתיה הרבים מימי הביניים, הכיכר היא ביתם של נקודות ציון היסטוריות משמעותיות, כולל בית העירייה העתיקההמחזיק את שעון אסטרונומיבנוסף ל כנסיית סנט ניקולס.

כיכר זו הייתה האתר של רגעים מכוננים רבים בהיסטוריה של צ'כיה, כולל הוצאות להורג פומביות והפגנות פוליטיות. פסל של הרפורמטור הפרוטסטנטי יאן הוס ניצב במרכז, וזהו אזור טיולים פופולרי המארח את שווקי חג המולד המסורתיים של פראג בכל חודש דצמבר.

רק חמש דקות הליכה מכיכר העיר העתיקה שוכנת כיכר ואצלב בלב העיר החדשה. לא כל כך חדש כמו שזה נשמע, המרחב הציבורי הגדול הזה הונח במאה ה-14 כשוק סוסים. כיום הוא משמש לתהלוכות, לפסטיבלים ולעיתים גם להפגנות. זהו אזור תיירות פופולרי שמלא בבתי מלון, מסעדות, קניות ובידור. הבניין הראשי של המוזיאון הלאומי מהווה רקע מדהים לכיכר והוא אחת האטרקציות הפופולריות ביותר בעיר, עם אוסף של 14 מיליון פריטים.

כתובת; כיכר העיר העתיקה, 110 00 Staré Mesto

5. טירת צ'סקי קרומלוב

10 אטרקציות תיירותיות מובילות בצ'כיה
טירת צ'סקי קרומלוב

שולטת בעיר העתיקה שעל שמה היא נקראת, טירת צ'סקי קרומלוב השתמרה להפליא בהתחשב בגילה. מתוארך למאה ה-13, חלק ניכר ממה שנמצא היום באתר מורשת עולמי זה של אונסק"ו נובע מהמאה ה-17, כולל אולם אירועים רוזנברג וה אולם הרנסנסה דירות מלכותיותוה קפלת סנט ג'ורג'. כדאי לראות גם את תיאטרון הבארוק הישן של הטירה. נבנה בשנת 1682, הוא עדיין משמש להופעות מיוחדות.

דגשים נוספים כוללים אוספים היסטוריים של ציורים ושטיחי קיר, יחד עם עיצוב משובח וריהוט תקופתי. מתחם טירת צ'סקי קרומלוב כולל 40 מבנים, כולל ארמונות ישנים משובחים, חצרות טירה וגנים. תיירים יכולים בקלות לבלות מספר ימים בשוטטות בשטח, אם כי מי שרוצה לראות את הנקודות השיא עשוי ליהנות מאחד מהסיורים המודרכים בשפה האנגלית הזמינים.

תוכלו לבקר בצ'סקי קרומלוב בטיול יום מפראג. בהתאם לשיטת התחבורה, ניתן להגיע לעיירה תוך כ-2.5 עד שלוש שעות. אם אתה מתחיל מוקדם, זה יכול להיות טיול מהנה.

6. קתדרלת פטרוס ופול הקדוש של ברנו

קתדרלת ברנו של פטרוס ופול הקדוש
קתדרלת ברנו של פטרוס ופול הקדוש

גבוה מעל העיר העתיקה של ברנו נמצאת הקתדרלה היפה של פטרוס ופול, אחד המונומנטים הלאומיים החשובים ביותר של הרפובליקה הצ'כית. באתר הקתדרלה הייתה תחילה קפלה רומנסקית ​​מהמאה ה-11 שהורחבה לאחר מכן וכוללת קריפטה ובזיליקה, שעדיין ניתן לראות את שרידיה.

בסופו של דבר נבנה מחדש כקתדרלה גותית במהלך המאה ה-18, הפנים הוא יצירת מופת בארוק שתוכננה על ידי האדריכל מוריק גרים. בין המאפיינים המדהימים ביותר שלו הם דוכן קפיסטראנקה והקריפטה, שבה נמצאים לא רק קברים אלא גם שרידי חומות העיר המקוריות של ברנו.

נוספו בתחילת המאה ה-20, שני המגדלים של הבניין בגובה 84 מטר הם ביתם של פעמון הכנסייה המצלצל בכל יום בשעה 11:00, במקום בצהריים. מסורת זו נמשכה כדי לזכור את הניסיון המוצלח של העיר להערים על צבא תוקף לנטוש את המצור שלהם לאחר שהגנרל הודיע ​​שהם יוותרו אם לא יכבשו את העיירה עד הצהריים.

גם בברנו נמצאת המאה ה-13 טירת שפילברק (hrad Spilberk), ביתם של ה מוזיאון העיר ברנוכמו גם המרתק וילה טוגנדהטשנבנה ב-1930 ואחת הדוגמאות החשובות ביותר לארכיטקטורה מודרנית מתחילת המאה ה-20 באירופה.

7. אספני עצמות: קריפטות צ'כיות, קברים ובתי קברות

10 אטרקציות תיירותיות מובילות בצ'כיה
אוסזו ברנו

ברחבי צ'כיה פרוסים מספר מקומות מרתקים המוקדשים לשימור שרידי ההרוגים במלחמה או שנהרגו ממחלות כמו המגפות הנוראות שאחזה באירופה בימי הביניים. אבל מה שהופך את המקומות האלה למעניינים עוד יותר הם הדרכים המוזרות לעתים קרובות שבהן מוצגים שרידים אנושיים בני מאות שנים.

בשום מקום זה יותר ברור מאשר בעיירה הקטנה של רַצעָןביתם של המפורסם"כנסיית עצמותח," ה קפלת כל הקדושים גותית. כאן ב- אוצר אוכפיםהסקרנים יזכו בהזדמנות לראות שרידים של אנשים שמתו בין המאות ה-14 וה-16 המוצגים בצורה אמנותית מצמררת למדי, כולל מעילים, נברשות, גביעים ופעמונים.

אפקט דומה נוצר ב- אוסזו ברנו שם נמצאו שרידים של כ-50,000 בני אדם נערמים בערימות בקשתות ושימשו כתצוגות דקורטיביות וקישוטים. קצת פחות מפחיד אבל מרשים בגודלו העצום הוא המרהיב קבר שוורצנברגקריפטה ענקית המוקדשת לאחת השושלות החזקות במדינה.

אתר רשמי: www.sedlec.info/en/

8. העמודים והספא של קרלובי וארי

עמודי העמודים והספא של קרלובי וארי
עמודי העמודים והספא של קרלובי וארי

מכונה לעתים קרובות בשמו הגרמני הישן של קרלסבאד, קרלובי וארי הוא ביקור חובה לכל מי שמעוניין בחוויית ספא ​​אירופאית אותנטית. קרלובי וארי, שהוקמה בשנת 1358, הייתה במשך מאות שנים יעד פופולרי עבור האליטה של ​​אירופה, מבני מלוכה כמו פיטר הגדול ועד למלחינים וסופרים מפורסמים כולל בטהובן, שופן וגתה. עדויות ל-13 המעיינות המרכזיים של העיירה, שלא לדבר על אינספור המעיינות הקטנים שלה, נמצאות בכל מקום.

בנוסף לאתרי הספא הגדולים, העיירה מלאה בקולונדות ניאו-קלאסיות וארט נובו עם מזרקות שתייה ורחצה. מזרקה מפוארת יושבת באמצע נהר הטפלה, ויורה סילוני מים 14 מטרים לאוויר.

העיירה היא גם יעד תרבותי חשוב, ביתם של מספר גלריות אמנות ומוזיאונים, כמו גם הפופולריים פסטיבל הסרטים הבינלאומי של קרלובי ואריאחד מפסטיבלי הסרטים הוותיקים באירופה.

9. ספריות מרהיבות: מנזר קלמנטינום וסטרחוב

ספריות מרהיבות: מנזר קלמנטינום וסטרחוב
ספריות מרהיבות: מנזר קלמנטינום וסטרחוב

שלוש מהספריות היפות והעתיקות באירופה נמצאות בפראג. הגדול ביותר, ה הספרייה הלאומית של הרפובליקה הצ'כיתנמצא במפואר קלֵמֶנטִינָה (Klementinum), אשר יושב במרכז פראג ההיסטורית ליד גשר קארל. קומפלקס רחב ידיים זה של מבנים בסגנון הבארוק הוא אחד הגדולים באירופה, והוא ביתם של מספר נקודות עניין. אולם הספרייה ידוע בעיקר בזכות התקרה המצויירת שלו, וה- מגדל אסטרונומי מתגורר כאן גם כן, ממנו יכולים התיירים ליהנות מנופים מקסימים.

המאה ה-12 מנזר סטראחוב (Strahovsky kláster) מכיל שתי ספריות מפוארות, כולל ה ספריה פילוסופיתעם הריהוט המעודן שלו וציורי התקרה, והבארוק ספריה תיאולוגית, הכולל ציורי קיר ועבודות טיח מעולות. בספריות אלו נמצאות גם כתבי יד נדירים רבים, כולל כתבי יד בני כמעט 1,200 שנה בשורת הפחד.

10. מפעל זכוכית של קרלובי וארי

10 אטרקציות תיירותיות מובילות בצ'כיה
מפעל הזכוכית של קרלובי וארי | Jirka Matousek / תמונה שונה

בנוסף להרבה אתרי הספא המשובחים שלה, העיירה המקסימה קרלובי וארי נותרה אחד ממרכזי ייצור הזכוכית הבולטים באירופה, תעשייה שמשגשגת כאן כבר יותר מ-150 שנה. טיול מרתק הוא למרכז המבקרים מוזר, חלק ממפעל הזכוכית מוזר, שהוקם ב-1857.

בזכות הכישורים והאומנות של יצרניות הזכוכית המקומיות שהיא מעסיקה, היא נחשבת לאחת היצרניות המובילות בעולם של זכוכית דקורטיבית. סיורים במתקן כוללים הזדמנות ללמוד על ההיסטוריה של ייצור הזכוכית, לבקר ברצפת המפעל כדי לצפות במנפחי זכוכית בעבודה, ולראות כ-2,000 דוגמאות משובחות של יצירות זכוכית במוזיאון הזכוכית. סיורים מודרכים בשפה האנגלית זמינים.

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *