10 האטרקציות התיירותיות המובילות באוסטריה

10 האטרקציות התיירותיות המובילות באוסטריה

אוסטריה, אחד מיעדי הנופש הפופולריים ביותר באירופה, מושכת תיירים לאורך כל השנה עם מקומות לבקר בהם גם בקיץ וגם בחורף. למעשה, עם חלק מ הסקי הטוב ביותר באירופההחורף עמוס כמעט כמו הקיץ באזורי ההרים המרהיבים של המדינה.

המבקרים נמשכים לא פחות מהיופי הנופי של מחוזות הרפובליקה האלפינית הזו כפי שהם נמשכים לערים נהדרות כמו וינה (Wien), הבירה ההיסטורית, וזלצבורג היפה, מקום הולדתו של וולפגנג אמדאוס מוצרט.

אחת המדינות הקטנות באירופה, אוסטריה היא בעיקר אומה של אזורים גבוהים והרים גבוהים, עם האלפים המזרחיים תופס טוב 60 אחוז משטחה. ה נהר הדנובה זורם לאורך כ-350 קילומטרים ממערב למזרח דרך חלקה הצפוני של המדינה, ומוסיף למשיכה שלה כיעד תיירותי.

מצא את ההזדמנויות הטובות ביותר לסיורים ודברים לעשות עם רשימה זו של האטרקציות התיירותיות המובילות באוסטריה.

1. הופבורג של וינה: הארמון הקיסרי של אוסטריה

10 האטרקציות התיירותיות המובילות באוסטריה
הופבורג של וינה: הארמון הקיסרי של אוסטריה

ארמון הופבורג המרהיב בווינה היה במשך מאות שנים מקום מושבה של המלוכה של אוסטריה, ההבסבורגים החזקים. ביקור בארמון זה הוא אחד הדברים המובילים לעשות באוסטריה.

כעת הנשיא מנהל עסקים ממלכתיים באותם חדרים שהיו שייכים פעם לקיסר יוסף השני. כמעט כל שליט אוסטרי מאז 1275 הזמין תוספות או שינויים, וכתוצאה מכך השפעות ארכיטקטוניות רבות ושונות, כולל גותי, רנסנס, בארוק, רוקוקו וקלאסיציזם.

יחד עם הכיכרות והגנים הרבים שלו, מתחם הופבורג כולו תופס 59 דונם הכולל 19 חצרות ו-2,600 חדרים. נקודות השיא של הביקור כוללות את אוסף כסף אימפריאלי ומגוון שירותי אוכל המעניקים טעימה מהנשפים הקיסריים המפוארים שהתקיימו כאן פעם.

כדאי לראות גם את צד המוזיאוניםתוך התמקדות בחייה ובזמנים של הקיסרית אליזבת, וה דירות אימפריאלסדרה של 19 חדרים שנכבשו בעבר על ידי הקיסר פרנץ יוזף ואשתו.

כתובת: Michaelerkuppel, 1010 Vienna

2. זלצבורג אלטשטאדט, אתר מורשת עולמית של אונסק"ו

העיר העתיקה של זלצבורג
העיר העתיקה של זלצבורג

כמקום מגוריהם של הארכיבישופים הנסיכים, זלצבורג הייתה מרכז רוחני מימיה הראשונים של הנצרות באירופה. המנזר הבנדיקטיני של פטרוס הקדוש, בלב אלטשטאדט (העיר העתיקה) נוסד על ידי סנט רופרט בשנת 690 לספירה ושימש כמעון הארכיבישופים עד תחילת המאה ה-11.

הארכיבישופים של הנסיך העסיקו כמה מהאמנים והאדריכלים הטובים ביותר של זמנם כדי לבנות ולקשט את הכנסיות, בתי המגורים והמנזרים שלהם, ולמרות שאלו "עודכנו" בטעמם של מאות שנים עוקבות, הבניינים של ימי הביניים והבארוק משתלבים ויוצרים רובע עתיק ויפה לחקור.

נקודות השיא הן מנזר פטרוס הקדוש והכנסייה שלה, יחד עם בית הקברות היפה והקטקומבות שלו, הניתנים לזיהוי מיידי כאתר צילום עבור צלילי המוזיקה.

בקרבת מקום נמצאת הקתדרלה, ובשיטוט בין בתי הבורגרים הבארוקיים הצבעוניים שלה, תמצאו כיכרות ואטרקציות מקסימות הכוללות את מקום הולדתו של וולפגנג אמדאוס מוצרט, כיום מוזיאון. מעל הצריחים והכיפות היפות מתנשאת טירת הוהנסלצבורג של זלצבורג, אליה תוכלו להגיע באמצעות רכבל.

3. בית הספר הספרדי לרכיבה, וינה

בית הספר הספרדי לרכיבה, וינה
בית הספר הספרדי לרכיבה, וינה

בית הספר הספרדי לרכיבה מתוארך לתקופתו של הקיסר מקסימיליאן השני, האיש שאחראי להחדרת סוסי הליפיצאנרים המפורסמים לאוסטריה בשנת 1562.

כיום, זהו אחד המקומות היחידים שבהם עדיין נהוג סגנון הרכיבה הקלאסי המועדף על האצולה. צפייה בתצוגות הרכיבה המפורסמות בבית הספר לרכיבה בחורף הבארוק – שנערך כאן מאז תקופתו של צ'ארלס השישי – היא אחד הדברים המובילים לעשות בוינה.

נבנה בשנת 1735, האולם המפואר תוכנן עבור האצולה כדי להפגין את כישורי הרכיבה שלהם. כרטיסים לצפייה בבעלי חיים המפוארים האלה מבצעים את הבלט שלהם הם מאוד מבוקשים, אז הזמינו באינטרנט כמה שיותר זמן מראש.

כתובת: Michaelerplatz 1, 1010 Vienna

4. ארמון שנברון, וינה

10 האטרקציות התיירותיות המובילות באוסטריה

ממוקם בפאתי וינה, ארמון שנברון הבארוק הושלם בתחילת המאה ה-17 והוסב מאוחר יותר למעון קיץ על ידי הקיסרית מריה תרזה.

נקודות השיא של סיור בין 40 החדרים של הארמון הפתוחים לציבור הם הדירות המלכותיות, הגלריה הגדולה עם ציורי התקרה המעוטרים שלה, חדר המיליון והסלון של מריה תרזה עם לוחות הסיסם המגולפים והמוזהבים שלו. תראו גם את היכל המראות המרהיב, עם המראות המוזהבות עם מסגרת רוקוקו. מאחורי הארמון בן 1,441 החדרים משתרעים 500 דונם של פארקים וגנים, גם הם בסגנון הבארוק של המאה ה-18.

הביקור שלכם בשונברון צריך לכלול את האטרקציות הרבות הפרוסות בשטחים אלה: גנים רשמיים; מבוך; בית הדקל, מלא בצמחים ופרפרים טרופיים ואקזוטיים; גן אלפיני עם בית חווה; גן החיות העתיק ביותר באירופה; וה-Classal Gloriette, מבנה שיש מפואר המכתיר גבעה מעל הגנים.

מוזיאון כרכרות בבית הספר לרכיבת חורף לשעבר מציג עשרות מאמנים היסטוריים ומזחלות של המדינה. כל מתחם הארמון והגנים הוא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו.

כתובת: Schönbrunner Schloßstrasse 47, 1130 Vienna

5. הופבורג והופקירשה של אינסברוק

הופבורג והופקירשה של אינסברוק
הופבורג והופקירשה של אינסברוק | אנטואן SIPOS / תמונה שונה

הקיסר מקסימיליאן הראשון, שמלך בסוף המאה ה-14 ובתחילת המאה ה-15, הפך את אינסברוק למעון הראשי ולמקום מושבה של ממשלת הבסבורג, וכתוצאה מכך למוקד של אירופה. הארמון שלו, הופבורג, שופץ על ידי הקיסרית מריה תרזה בסגנונות הבארוק והרוקוקו של המאה ה-18. נקודות השיא של סיור הן ההזדמנות לצפות בדירות המלכותיות המפוארות, באולם הענק משיש (Riesensaal), ובתקרות הצבועות בכל רחבי המקום.

גולת הכותרת של הופקירשה, או כנסיית החצר, היא קברו המרהיב של הקיסר מקסימיליאן הראשון, שמת בשנת 1519. נחשבת ליצירה הטובה ביותר של פיסול הרנסנס הגרמני, המאפיין המרכזי של האנדרטה הוא סרקופג השיש השחור המסיבי עם דמות ברונזה של קֵיסָר. בצידי הסרקופג 24 תבליטי שיש המתארים אירועים בחייו של הקיסר, ומסביבו ניצבים 28 פסלי ברונזה גדולים מהטבע של אבותיו ובני דורו של הקיסר (היזהר מהמלך ארתור).

פיסות אחרות כוללות 23 פסלי ברונזה של קדושים ממשפחת הבסבורג ו-20 פסלי ברונזה של קיסרים רומיים.

כתובת: Rennweg 1/3, 6020 Innsbruck

6. מנזר מלק בנדיקטין

מנזר מלק בנדיקטין
מנזר מלק בנדיקטין

מנזר מלק הוא אחד מאתרי הנזירים המפורסמים בעולם, והמבנים המרהיבים שלו פרוסים סביב שבע חצרות. החלק הבולט ביותר של המתחם העצום הזה באורך 325 מטר הוא הקצה המערבי והכנסייה בעלת שני המגדלים המתנשאת מעל טווח טרסות חצי עיגול.

המנזר שוכן על מחשוף סלעי גבוה מעל העיירה מלק ומשקיף על הדנובה, ומכיל עוד סיבות נהדרות לבלות בו מספר שעות. אלה כוללים את קברו של קולומן הקדוש מ-Stockerau; שרידי המשפחה השלטת הראשונה באוסטריה; בית באבנברג; והמסדרון הקיסרי המעולה באורך 196 מטר ובו דיוקנאות של שליטי אוסטריה, כולל אחת מהקיסרית מריה תרזה.

לאורך הדרך, תראו גם את החדרים הקיסריים עם תצוגותיהם המתייחסות להיסטוריה של המנזר, יחד עם פסלים וציורים.

כתובת: Abt-Berthold-Dietmayr-Strasse 1, 3390 Melk

7. האלשטאט והדכשטיין זלצקמרגוט

האלשטאט
האלשטאט

האלשטאט היא ללא ספק אחת הערים הקטנות הציוריות ביותר באוסטריה, אם לא באירופה. זהו גם מקום טוב ממנו ניתן לחקור את אזור דכשטיין זלצקמרגוט המרהיב, אתר מורשת עולמית של אונסק"ו.

הארכיטקטורה הבארוקית היפה מעידה על עושרו של האלשטאט, המבוסס על ההיסטוריה הארוכה של ייצור מלח מהתקופה הפרהיסטורית.

אתה יכול גם לבקר באגם המלח התת-קרקעי במערת Hörnerwerk הסמוכה, או לחקור את מערות דכשטיין, אחת מרשתות המערות המרשימות באירופה, שעומקן, במקומות, עד 1,174 מטר. הדגשים כוללים את מערת קרח ענקיתעם טמפרטורות הקיץ מתחת לאפס ומערות ענק עם מפלים קפואים ומרהיבים, וה מערת מאמותהעם גלריות ענקיות בצורת צינור שנוצרו על ידי נהר תת קרקעי עתיק.

מעל הקרקע, המבקרים יכולים להתמודד עם המצוין 5 אצבעות פלטפורמת צפייה, מבנה מתכת מדהים התלוי מעל 400 מטר צניחה עם נופים מצוינים של האלפים שמסביב.

8. סקי בקיצביהל ובקיצביהלר הורן

קיצבוהל הורן
קיצבוהל הורן

אחד המקומות הטובים ביותר לסקי באוסטריה, עיירת הנופש המפורסמת קיצביהל מפנקת את אוהבי השלג עם 170 קילומטרים של מסלולי סקי ומדרונות הזרועים בבקתות הרים קטנות, שם הם יכולים לעצור לחטיפים אלפיניים מסורתיים ומשקאות מחממים.

למרות שזהו האתר של ה-Hahnenkamm השנתי, הקשה מכל מירוצי הסקי במדרון, קיצביהל יש שפע של שטח לכל רמות המיומנות בשלושת אזורי הסקי שלה, והקטן שבהם, ביכללם, מוקדש לרוכבים חופשיים.

אבל קיצביהל לא מיועדת רק לגולשי סקי. עם חומותיה ובתי הציור שלה, והאלפים המכוסים בשלג כרקע, העיר יפה כמו כפרים אלפיניים.

ה-Kitzbüheler Horn בגובה 1,998 מטר, המשמח את הגולשים בחורף, מועדף על מטיילי הרים בקיץ, וניתן להגיע לפסגה גם ברכבל דרך הפלצראלם. זה נחשב לאחת מנופי הפסגה המשובחים בטירול: דרומה מהרדשטדטר טאורן לאלפים אוצטאלים; מצפון, הקייזרגבריג' הסמוך; ממערב, האלפים לכטל; וממזרח, ה-Hochkönig.

מדרום ל-Kitzbüheler Horn מתנשא ה-Hornköpfli בגובה 1,772 מטר, אליו מגיעים גם ברכבל. בנוסף לנופים הנהדרים, על הפסגה, תמצאו את ה-Gipfelhaus, בית ייחודי בראש ההר; קפלה; מסעדה; וגן אלפיני.

9. ארמון בלוודר, וינה

ארמון בלוודר10 האטרקציות התיירותיות המובילות באוסטריה
ארמון בלוודר

עוד אחד מהארמונות המתויירים ביותר באוסטריה – וכזה שבהחלט צריך להיכלל במסלול הטיול שלכם בוינה – הוא ארמון בלוודר המרהיב (שלוס בלוודר). המכונה לרוב פשוט "הבלוודר", האתר ההיסטורי החשוב הזה מחולק לשני חלקים עיקריים: הארמונות העליונים (אוברס) והתחתונים (אונטרס).

אם יש לך רק זמן לחקור אחד, הפוך אותו ל- ארמון עליון. כאן תמצאו את החלק הגדול ביותר של אוסף יצירות האמנות המרשים של האטרקציה, כמו גם הזדמנות לצפות באחת מהפנינים הארכיטקטוניות השמורה ביותר במדינה. נקודות השיא כוללות את סלה טרנה, האולם המרכזי, הבולט בפסלים ובתקרת קמרון טיח; אולם Carlone, עם פרסקו התקרה שלו; אולם השיש בן שתי הקומות, על הפסלים והציורים הרבים שבו; וגרם המדרגות הטקסי המרשים.

ה ארמון תחתון לא פחות ראוי לביקור. נקודות השיא כוללות את גלריית השיש, עם אוסף הפסלים שלה; אולם הגרוטסק, עם ציורי הקיר המשובחים הרבים שלו; ואולם שיש שני, זה הידוע בפרסקו התקרה המרתק שלו.

אם אתם כאן במשך היום (כדאי לכם לתכנן את זה!), הארמון מתהדר בבית קפה ומסעדה נהדרים, שלוש חנויות ושוק חג מולד נהדר למי שמטייל בחודשי החורף.

כתובת: Prinz Eugen-Strasse 27, 1030 Vienna

10. בורג הוכוסטרוויץ מימי הביניים

בורג הוכוסטרביץ מימי הביניים
בורג הוכוסטרביץ מימי הביניים

ממזרח לסנט וייט, על צוק המתנשא כ-160 מטרים מעל העמק, משתרע בורג הוכוסטרביץ המרשים, טירת ימי הביניים החשובה ביותר באוסטריה. לאחר היסטוריה סוערת, הטירה – שהוזכרה לראשונה בשנת 860 לספירה – נכבשה על ידי הקוונהולרים, והורחבה בשנת 1570 מול הפולשים הטורקים. מעולם לא נתפסה על ידי אויב, הטירה נשארה במשפחת קוונהולר מאז.

דרך הגישה התלולה לטירה, ה-Burgweg, מתפתלת מעלה דרך 14 שערי ההגנה אל החצר היפהפייה עם הקשתות, שם תמצאו את הקפלה הקטנה עם ציורי הקירות והתקרה שלה משנת 1570 ואת הכנסייה בקצה הדרום-מערבי של הכנסייה. טירה עם המזבח הגבוה שלה משנת 1729.

כתובת: Hochosterwitz 1, 9314 Launsdorf

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *