הטבע יצר את ניו זילנד עם היופי הסוריאליסטי של סט סרט. מעטים היעדים המתהדרים בכל כך הרבה פלאי טבע מדהימים ארוזים באזור כה קטן.

12 אטרקציות תיירותיות מובילות בניו זילנד

הטבע יצר את ניו זילנד עם היופי הסוריאליסטי של סט סרט. מעטים היעדים המתהדרים בכל כך הרבה פלאי טבע מדהימים ארוזים באזור כה קטן. פסגות מושלגות, מפרצונים נוצצים, קרחוני חוף, יערות גשם, פיורדים ונהרות מלאי דגים הם חלק מהאוצרות שמטיילים יכולים לחקור. ברוטורואה, אחד מהאזורים הגיאותרמיים הגדולים בעולם, המבקרים יכולים לחזות בכוחות החזקים שהולידו את הנופים הללו בבריכות הבוץ המבעבעות ובמעיינות הלוחשים.

הודות לטופוגרפיה הדרמטית שלה, ניו זילנד היא נקודה חמה לספורט מלא אדרנלין. רפטינג במים לבנים, סחף, שייט בסירות סילון, סקי הלי, צניחה חופשית, טיולים רגליים ואופני הרים משלימים את רשימת ההרפתקאות בחוץ, והמדינה היא ביתם של אחת מקפיצות הבנג'י הגבוהות בעולם.

מבחינה אסטרטגית, ניו זילנד היא משב רוח לטייל בה. חופשות בנהיגה עצמית הן פופולריות, ומקומות הלינה המגוונים במדינה נעים בין אכסניות לינה וארוחת בוקר מוזרות ובתי מלון אקולוגיים לכמה מהמלונות המפוארים ביותר בעולם. לרעיונות נוספים על דברים לעשות, קרא את רשימת האטרקציות המובילות בניו זילנד.

1. הפארק הלאומי פיורדלנד ומילפורד סאונד, האי הדרומי

12 אטרקציות תיירותיות מובילות בניו זילנד
הפארק הלאומי פיורדלנד ומילפורד סאונד, האי הדרומי

אתר מורשת עולמית, הפארק הלאומי פיורדלנד מגן על כמה מהנופים המרהיבים ביותר במדינה. קרחונים פיסלו את הנוף הדרמטי הזה, וחצבו את הפיורדים המפורסמים של מילפורד, כֵּהֶהו צלילים מפוקפקים. המבקרים כאן יכולים לחקור מפלים שוצפים, איים מהחוף, יערות גשם בתוליים, אגמים עצומים ופסגות הרים סלעיות.

באופן לא מפתיע, הפארק הוא גן עדן למטיילים עם כמה מהטיולים הטובים ביותר במדינה, כולל המפורסם מסלול מילפורד. שייט קיאקים בים הוא דרך פופולרית לחקור את הפיורדים, והמבקרים יכולים גם ליהנות מטיסה מרהיבה מעל הפארק לתצפית ממעוף הציפור של יופיו המדהים.

2. מפרץ האיים, האי הצפוני

12 אטרקציות תיירותיות מובילות בניו זילנד
מפרץ האיים, האי הצפוני

במרחק שלוש שעות נסיעה צפונה מאוקלנד, מפרץ האיים היפהפה הוא אחד מיעדי החופשה הפופולריים ביותר במדינה. יותר מ-144 איים פזורים במפרץ הנוצץ, מה שהופך אותו למקלט לשייט ויאכטות.

פינגווינים, דולפינים, לווייתנים ומרלין חיים במים הפוריים הללו, והאזור הוא מקום דיג ספורטיבי פופולרי. המבקרים יכולים לשוט בקיאקים לאורך החוף, לטייל בשבילי האי הרבים, להתחמם במפרצונים מבודדים, לסייר קייפ ברט ותצורת הסלע המפורסמת שנקראת חור בסלע, ולחקור יערות סובטרופיים שבהם צומחים עצי קאורי. העיירות המוזרות באזור כגון ראסל, בכוונה, אוהב את זה, ו חָצָץ מהווים בסיס נהדר לחקר המפרץ הציורי הזה.

3. קווינסטאון, האי הדרומי

12 אטרקציות תיירותיות מובילות בניו זילנד
קווינסטאון, האי הדרומי

קווינסטאון, שמתכרבלת בין חופי אגם וואקאטיפו המנצנץ והפסגות המושלגות של הרימרקבלס, היא בירת ההרפתקאות של ניו זילנד ואחד היעדים המובילים במדינה למבקרים בינלאומיים. קפיצת בנג'י, שייט בסירות סילון, רפטינג במים לבנים, מצנחי רחיפה, טיפוס צוקים, אופני הרים וסקי במדרון הם רק חלק מהדברים מלאי האדרנלין שאפשר לעשות כאן, והמבקרים יכולים לחקור את הנוף האלפיני המדהים ברשת המצוינת של שבילי הליכה.

בנוסף לספורט ההרפתקני, קווינסטאון מציעה את כל הנוחות של היצורים, עם מלונות מהשורה הראשונה, אתרי ספא, מסעדות, גלריות וחנויות. זה גם בסיס מצוין לטיולים באתר מרכז אוטגו אזור, שבו מבקרים יכולים לחקור עיירות כריית זהב ואת נופי הארץ התיכונה מהפופולריים שר הטבעות סרטים.

4. אגם טאופו והפארק הלאומי טונגרירו, האי הצפוני

12 אטרקציות תיירותיות מובילות בניו זילנד
אגם טאופו והפארק הלאומי טונגרירו

במרכז האי הצפוני ורק כמה קילומטרים מאגם טאופו הנוצץ, האגם הגדול ביותר בניו זילנד, שוכן הפארק הלאומי טונגרירו. אתר מורשת עולמי כפול בשל המאפיינים הוולקניים המרהיבים שלו וחשיבותו לתרבות המאורית, הפסגות הגעשיות של טונגרירו, נגאורוהו וחלק מ-Ruapehu הוענקו למעשה על ידי הצ'יף המאורי Te Heuheu Tukino IV ב-1887 לתושבי ניו זילנד. על מנת לשמור על הארץ הקדושה הזו.

אחד הפארקים הלאומיים העתיקים בעולם, טונגרירו הוא ארץ בעלת יופי דרמטי, עם הרי געש נישאים, אגמי טורקיז, רמות צחיחות, כרי דשא אלפיניים ומעיינות חמים. גולת הכותרת של הפארק היא מעבר אלפיני טונגרירו, אחד מטיולי היום הפופולריים בארץ. דברים מהנים לעשות כאן כוללים קמפינג, ליהנות מהטיולים והטיולים הרבים של הפארק, ובילוי במרכז המבקרים המעניין שלו.

5. רוטורואה, האי הצפוני

רוטורואה, האי הצפוני
רוטורואה, האי הצפוני

על טבעת האש הסוערת של האוקיינוס ​​השקט, רוטורואה היא אחד האזורים הגיאותרמיים הפעילים ביותר בעולם. זו ארץ שבה כדור הארץ מדבר. בריכות בוץ רותח, גייזרים רוחשים, מכתשים וולקניים ומעיינות תרמיים מהבילים מסגירים את הכוחות שהולידו חלק ניכר מהטופוגרפיה הדרמטית של ניו זילנד.

המבקרים יכולים לצאת לסיור רגלי בפלאים הגיאותרמיים הללו ולספוג במעיינות מינרלים מהבילים תוך ביקור במגוון אטרקציות מעניינות על מנת ללמוד על ההיסטוריה והתרבות המאורית העשירה של האזור.

מחפשי הרפתקאות ימצאו גם הרבה דברים לעשות. צניחה חופשית, סחיבה ואופני הרים הן חלק מהפעילויות המוצעות. דיג פורל הוא גם פופולרי, ורוטורואה היא שער הכניסה לשדות הסקי של הר Ruapehu.

סָמוּך מים קדושים היא גם אטרקציה תיירותית פופולרית עם מעיינות חמים צבעוניים והמפורסם בריכת שמפניה ו ליידי נוקס גייזר.

6. קרחוני פוקס ופרנץ יוזף, האי הדרומי

קרחוני פוקס ופרנץ יוזף, האי הדרומי
קרחוני פוקס ופרנץ יוזף, האי הדרומי

בין הקרחונים הנגישים ביותר בעולם, קרחוני פרנץ יוזף ופוקס הם האטרקציות התיירותיות העיקריות בפארק הלאומי המרהיב Westland Tai Poutini. שני נהרות הקרח הללו זורמים מכמה מהפסגות הגבוהות ביותר באלפים הדרומיים ועד לגובה פני הים, שם האקלים החופי העדין מקל על המבקרים לחקור אותם ברגל.

טיולים מודרכים מובילים לנוף הקפוא המעוות של מערות קרח ופסגות למרגלות הקרחונים, בתוספת סדרה של בריכות חמות מרתקות. לתצפית אווירית, מטוסים ימיים ומסוקים מטיסים את המבקרים לראש לשונות הקרח העצומות הללו.

7. הפארק הלאומי אבל טסמן ומסלול החוף של אבל טסמן, האי הדרומי

הפארק הלאומי אבל טסמן
הפארק הלאומי אבל טסמן

מסלול החוף של אבל טסמן בפארק הלאומי אבל טסמן הוא אחד מהמסלולים של ניו זילנד הליכות נהדרות. מתפתל לאורך נוצץ מפרץ טסמן, מ-Marahau ל-Separation Point, טיול ציורי זה באורך 51 קילומטר שוכן באחד האזורים שטופי השמש של האי הדרומי. לאורך הדרך, המבקרים יכולים לשנרקל או לשוט בקיאקים במפרצונים מבודדים; ליהנות מסיורים המציעים הזדמנות לזהות כלבי ים פרווה, דולפינים, פינגווינים ומגוון מגוון של ציפורים; טיול דרך יערות קרירים; ותיהנו מנופים פנורמיים מצוקי החוף הסלעיים.

צלמים ייהנו גם מתצורות הסלע הרבות שזכו בתנאי מזג אוויר, במיוחד פיצול אפל רוק, סלע גרניט ענק פרוס לשניים. הטיול נמשך כשלושה ימים, ולינה נעה בין מגרשי קמפינג, לבקתות כפריות ובקתות פרטיות מפוארות. קיאקי ים הם גם דרך פופולרית לחקור את החוף היפהפה הזה.

8. הפארק הלאומי אאורקי/הר קוק, האי הדרומי

הפארק הלאומי אאורקי/הר קוק, האי הדרומי
הפארק הלאומי אאורקי/הר קוק, האי הדרומי

בלב הרי האלפים הדרומיים, הפסגות הגבוהות ביותר של ניו זילנד מתנשאות מעל הנופים האלפיניים של הפארק הלאומי אאורקי, הנקרא גם הפארק הלאומי הר קוק. יותר מ-40 אחוז מהפארק מכוסה בקרחונים, וההר הגבוה ביותר במדינה אאורקי/הר קוק והקרחון הארוך ביותר, ה קרחון טסמן, שוכנים בגבולותיה, מה שהופך את זה ליעד מוביל לטיפוס הרים. סר אדמונד הילרי התאמן כאן לקראת עלייתו האגדית להר האוורסט.

חובבי טבע יעריכו את המגוון של החי והצומח, עם יותר מ-300 מינים של צמחים אלפיניים ו-40 מיני ציפורים. כפר הר קוק מהווה בסיס מצוין לחקר הפארק ולארגון פעילויות כגון טיסות נוף, סיורי סקי, סקי הלי, ציד, טיולים רגליים וטיולי צפייה בכוכבים.

9. Napier, Hawke's Bay, North Island

בנייני ארט דקו בנאפייר
בנייני ארט דקו בנאפייר

באזור שטוף השמש של מפרץ הוקס, נאפייר מפורסמת באוכל הגורמה ובארכיטקטורת הארט דקו שלו. לאחר רעידת אדמה עוצמתית הרסה את העיירה ב-1931, היא נבנתה מחדש בסגנון המיסיון הספרדי ובעיצוב ארט דקו שבו מפורסמת גם מיאמי ביץ'. כיום, דברים שכיף למבקרים לעשות כוללים סיור בהדרכה עצמית כדי לצפות בבניינים האלה, שחלקם מעוטרים במוטיבים מאוריים, או בילוי בחוף נאפייר.

לאורך ה מצעד ימי טיילת חוף הים שוכנת הפסל המפורסם של העיר מהמיתולוגיה המאורית, הנקרא פניה של השונית. Napier הוא גם מקלט לאוכלי אוכל. מסעדות גורמה כאן מתמחות בשימוש בתוצרת טרייה מהאזור, והעיירה מארחת שווקי איכרים פופולריים. אטרקציות סמוכות כוללות מסלולי הליכה ומושבת הגנט ב חוטפי קייפ.

10. אוקלנד, האי הצפוני

אוקלנד, האי הצפוני
אוקלנד, האי הצפוני

בורכה בשני נמלים נוצצים, אוקלנד, "עיר המפרשים", היא העיר הגדולה ביותר בניו זילנד והעיר הפולינזית המאוכלסת ביותר בעולם (אוכלוסייה = 1.6 מיליון). חופי חול בלונדיני ושחור, מסלולי הליכה ביערות גשם, מפרצונים ציוריים, איים והרי געש מקיפים את העיר, מה שהופך אותה לבסיס מושלם לטיולי יום ולהרפתקאות במדבר.

כדי להעריך את מיקומה המדהים של אוקלנד, מבקרים יכולים להגדיל את ה-328 מטר גורד שחקים לתצפיות מרהיבות על פני העיר והעורף. דברים מהנים אחרים לעשות באוקלנד כוללים ליהנות מאוכל ברמה הגבוהה ביותר שלה, לדגום את סצנת האמנות התוססת שלה, ורובע חוף מחודש עמוס בבוטיקים ומסעדות.

11. חצי האי קורומנדל, האי הצפוני

חצי האי קורומנדל, האי הצפוני
חצי האי קורומנדל, האי הצפוני

ממש מעבר ל- מפרץ האוראקי מאוקלנד, חצי האי קורומנדל המחוספס נראה רחוק מההמולה של העיר. הרים סלעיים עטויים ביער מקומי יוצרים עמוד שדרה לאורך חצי האי, ומציעים הזדמנויות מצוינות לטיולים רגליים ולצפרות.

דברים מהנים אחרים לעשות לתיירים כוללים מנוחה בחופים הזהובים, שייט קיאקים בים סביב האיים שבחוף, צלילה בשמיים וביקור בגלריות ובסטודיו לאמנות הרבים. בְּ חוף מים חמיםטבילה בבריכות החמות המבעבעת היא דרך מצוינת לסיים יום עמוס של סיורים.

12. קאיקורה, האי הדרומי

הטבע יצר את ניו זילנד עם היופי הסוריאליסטי של סט סרט. מעטים היעדים המתהדרים בכל כך הרבה פלאי טבע מדהימים ארוזים באזור כה קטן.
פריצת לוויתן בקאיקורה, האי הדרומי

ציפורים, חובבי חיות בר ואוהבי פירות ים יאהבו את כפר החוף המקסים קאיקורה. תחוב בין ה רכס קאיקורה בכיוון הים והאוקיינוס ​​השקט, קאיקורה מציעה טיולי חוף מצוינים וסיורי צפייה בלווייתנים פופולריים. בנוסף ללווייתני זרע וגיבנת, נוסעים עשויים לזהות כלבי ים פרווה, דולפינים ומגוון רחב של ציפורים כולל האלבטרוס החינני

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *