Uncategorized

15 אטרקציות תיירותיות בעלות הדירוג הגבוה ביותר בבלגיה

15 אטרקציות תיירותיות בעלות הדירוג הגבוה ביותר בבלגיה

15 אטרקציות תיירותיות בעלות הדירוג הגבוה ביותר בבלגיה

בלגיה אולי קטנה אבל היא עמוסה במראות.

אתרים שזכו לשבחים של אונסק"ו בעיר הבירה בריסל נעים בין אולמות גילדה מהמאה ה-14 המקיפים את הגראנד פלאס האלגנטי לבתי העיר הארט נובו של ויקטור הורטה בתחילת המאה ה-20.

ברוז' היא אטרקציה מרכזית לתיירים, עם הרחובות הימי-ביניימיים המשתמרים בצורה מושלמת, המשופעים תעלות שלווה שמפתות עדרי מטיילים מדי שנה.

למרות שברוז' היא ללא ספק המקום הפופולרי ביותר לביקור בבלגיה, בשפע של עיירות אחרות במדינה – במיוחד גנט ומכלן – ישנן דוגמאות ארכיטקטוניות מצוינות גם מימי הביניים.

האומה הקטנה הזו הייתה ממש בחזית ההיסטוריה של אירופה, כאשר רבים מהאירועים החשובים ביותר של היבשת התקיימו ברחבי הכפר שלה.

בבלגיה פגש נפוליאון את זוגתו בקרב ווטרלו, ובמהלך מלחמת העולם הראשונה והשנייה, בלגיה מצאה את עצמה נדחקת לחזית.

שדות הקרב של איפר במלחמת העולם הראשונה הם כיום אתרי עלייה לרגל חשובים והיום הם בין הדברים המובילים לעשות במדינה.

בין אם אתה כאן בגלל ההיסטוריה העתיקה או המודרנית, בלגיה מספקת נתח עצום של מורשת אירופאית בתוך פיסת אדמה בגודל נגיס.

גלה מה לעשות בזמן שאתה כאן עם רשימת האטרקציות והמקומות המובילים לביקור בבלגיה.

1. גראנד פלייס, בריסל

15 אטרקציות תיירותיות בעלות הדירוג הגבוה ביותר בבלגיה
גראנד פלייס, בריסל

לה גראנד פלאס (הידוע גם בשם De Grote Markt), מוקף באולמות גילדה משומרים היטב ובניינים מפוארים אחרים המציגים את הארכיטקטורה העממית של בלגיה במיטבה.

צד אחד נשלט על ידי בית העירייה המעוטר מימי הביניים, יצירת מופת של אדריכלות גותית.

גראנד פלייס נקראה א אתר מורשת עולמית של אונסק"ו על ייצוג יוצא דופן של הארכיטקטורה של סוף המאה ה-17.

הכיכר עמוסה בתיירים ומקומיים בכל עונות השנה, אבל במיוחד באוגוסט של שנים חלופיות, כאשר המרכז מלא בשטיח הפרחים בגודל 75 על 24 מטר, המורכב מיותר מ-700,000 ביגוניה חתוכה.

טיפ: תקבלו את התצוגה המלאה הטובה ביותר של העיצובים היפים מהמרפסת של בניין העירייה.

2. התעלות של ברוז'

15 אטרקציות תיירותיות בעלות הדירוג הגבוה ביותר בבלגיה
תעלה בברוז'

ברוז' התחילה על גדות נהר ריי, וככל שהיא גדלה, כך גם סדרה של נתיבי מים שחיברו אותה לשפך הזווין ולים הצפוני.

כיום, התעלות הן תזכורות יפהפיות להיסטוריה של ברוז', ויציאה לשייט סיור לאורכן היא אחת הדרכים הפופולריות ביותר לחקור את העיר.

טיולי סיור בסירות, היוצאים מחמישה רציפים, הפזורים לאורך התעלה המרכזית בעיר המרכזית, נמשכים מדי חצי שעה ממרץ עד נובמבר (ובתדירות נמוכה יותר במעמקי החורף) עם טיולים המתפתלים לאורכה של התעלה הראשית.

זוהי אחת ההזדמנויות הטובות ביותר לצלם תמונות של ארכיטקטורת הבתים המדורגים המפורסמים לצד התעלה של ברוז' וגם של כמה מהמבנים הטובים ביותר שלה.

הסיורים זורמים גשם או ברק, ושמשיות מסופקות על ידי מפעיל סירת הסיור כאשר יורד גשם. לא נלקחות הזמנות לסיורים ציבוריים בסירות – אתה פשוט מגיע לרציף וקונה את הכרטיס שלך כשאתה עולה.

3. שדות הקרב של פלנדריה

שדות הקרב של פלנדריה
שדות הקרב של פלנדריה

עבור מבקרים רבים, תפקידה של בלגיה בקו החזית של מלחמת העולם הראשונה, ובמיוחד שדות הקרב של פלנדריה סביב איפר הם הסיבה העיקרית למסע לכאן.

לא רק היסטורית חשובה, שדות הקרב הם אתר עלייה לרגל מרכזי. התעלות המשומרות נמשכות קילומטרים מסביב לעיירה איפר, בעוד שאזור זה פזורים גם בתי קברות עצומים לאלפי החיילים שמתו כאן.

בית הקברות טיין קוט (בריטי) ובית הקברות הגרמני של לנגמרק הם תזכורות חגיגיות ללחימה האכזרית שהתרחשה כאן במהלך המלחמה הגדולה.

4. מגדל הפעמונים של ברוז'

מגדל הפעמונים של ברוז'
מגדל הפעמונים של ברוז'

בין המראות המוכרים ביותר בבלגיה, מגדל הפעמונים היפהפה הזה (הידוע רשמית בשם Belfort met Beiaard) חולש על הכיכר המרכזית של ברוז'.

מגדל זה מתקופת ימי הביניים מתוארך למאה ה-13, מחובר לבניין ששימש בעבר כבית השוק הראשי של העיר והשתמר להפליא, ומאפשר למבקרים לטעום ממש מהעוצמה הארכיטקטונית של ימי הביניים.

טיפוס על 366 המדרגות המפותלות והצרות של מגדל הפעמונים אל מרפסת התצפית, היושבת בגובה 83 מטר, היא אחד הדברים הפופולריים ביותר לעשות עבור תיירים בבלגיה.

ברגע שבפסגה, נופי צריחי הכנסיות וגגות הצריחים מספקים את אחת הפנורמות הידועות ביותר במדינה

5. גרבנסטין והעיר העתיקה של גנט

15 אטרקציות תיירותיות בעלות הדירוג הגבוה ביותר בבלגיה
גריבנסטין

מבצר מרשים עצום זה היה פעם ביתם הגדול של רוזני פלנדריה, אשר שאבו את השראתם לבניית מצודות מהטירות המגושמות שהצלבנים בנו בסוריה.

כיום, גרייבנסטין היא אחת הדוגמאות הטובות ביותר ששרדו באירופה למבצר חפיר והשתמרה היטב.

חומותיו החזקות והעבות והגבוהות להפליא מתנשאות ממימי נהר הליווה ממש באמצע העיר העתיקה של גנט, מתנשאות מעל גגות הרחובות שמסביב.

בפנים, האולמות והחדרי הקשת העצומים מכילים תערוכות של חיי ימי הביניים, אבל האדריכלות של הטירה עצמה היא הכוכב האמיתי של המופע. טפסו במעלה המדרגות אל הגג לנוף פנורמי של העיר לפני שתטיילו ברחובות מרוצפי האבן המקסימים של גנט.

6. בזיליקת הדם הקדוש, ברוז'

בזיליקת הדם הקדוש, ברוז'
בזיליקת הדם הקדוש, ברוז'

אם אתה הולך לבקר רק בכנסייה אחת בברוז', הפוך אותה לזו. בזיליקת הדם הקדוש מרשימה לא רק בשל השילוב שלה בין ארכיטקטורה רומנסקית ​​וגותית מאוחרת, אלא גם בשל השריד הקדוש השמור בפנים.

הקפלה העליונה היא ביתו של הבקבוקון המפורסם שלשמו קיבלה הכנסייה את שמה; נאמר כי מכילה טיפה מדמו של ישוע המשיח שהוחזרה לבלגיה לאחר מסע הצלב השני.

פנים הכנסייה הוא מהומה מסנוורת של עבודת זהב שהסתיימה במאה ה-16 ומספקת סיבה מספקת לביקור גם אם אינכם מעוניינים בשרידים קדושים.

7. עמק מיוז

דינאן בעמק מיוז
דינאן בעמק מיוז

עמק מיוז, דרומית לבריסל, הוא אחד המקומות הטובים ביותר להתרשם מהלב הכפרי של בלגיה.

נהר ה-Meuse מציע את ההזדמנויות לטיול בנהר הנופי ביותר של בלגיה, עם אזור כפרי יער צפוף עם טירה סלעית בראש גבעה וחורבות מבצר, ועיירות קטנות על קו המים המגובות בצוקי אבן גיר.

פנה לעיירות נאמור או אוכל לתכנן את טיול הנהר שלך. שני המרכזים הקטנים הללו פועלים כשערים לאזור זה.

עמק מיוז הוא גם ביתם של שלל שבילי הליכה ורכיבה על אופניים עבור מטיילים שרוצים להוסיף כמה פעילויות לחופשה שלהם.

8. העיר העתיקה מכלן

Grote Markt בעיר העתיקה של מכלן
Grote Markt בעיר העתיקה של מכלן

המונומנטים שלה אולי לא מפורסמים כמו אלה בברוז' החביבה על המבקרים, אבל אזור העיר העתיקה של מכלן הוא מקום מצוין לתפוס תחושה של בלגיה מימי הביניים, עם שפע של ארכיטקטורה גמלונית ומבנים ישנים משובחים שעדיין נמצאים באתר.

ה-Grote Markt המרכזי גובל בכמה מבנים משובחים במיוחד, כולל ה- בית העירייה ו ליקנהול, בעוד המרשים קתדרלת סנט רומבוטס עם מגדל השעון הגבוה שלו מתנשא ממש מאחור.

הרחק מהכיכר המרכזית, שיטוט במרכז יגלה גם שפע של ארכיטקטורה טיפוסית של בתי גילדה שחובבי ההיסטוריה בטוח ירצו לראות.

9. תעלות גנט

נוף תעלת גנט

לטיול קל בזמן בגנט, פשוט צא למים.

מספר חברות מציעות טיולים (הן אופציות ציבוריות ופרטיות) על נתיבי המים של גנט, המתפתלים ברובע העיר העתיקה של העיר מימי הביניים, חולפים על פני חזיתות הגילדה המפורסמות לאורך התעלות, הנמל מימי הביניים שלה, וכמה מהמנזרים והכנסיות של גנט.

רוב אפשרויות השייט בתעלות הן 40 דקות או שעה אחת. היציאות קבועות לאורך כל היום, מחודש מרץ עד נובמבר בערך, עם פחות יציאות במהלך החורף.

בנוסף להפלגות התיירות, כמה חברות מציעות השכרת קיאקים, כך שתוכלו לחקור את התעלות במהירות שלכם.

10. ווטרלו

ווטרלו
ווטרלו

כן, חובבי היסטוריה, זה אותו ווטרלו; המקום בו הובס נפוליאון בקרב המפורסם.

כיום, האזור הכפרי שבו שאג הקרב הוא נוף יוקרתי של שדות חקלאיים, אבל גבעה מלאכותית מתנשאת מהשטחים המישוריים שמסביב עם פסל אריה זיכרון בראש הפסגה כדי להנציח את היום שבו צבאו של נפוליאון נעצר סופית.

מלמעלה, יש תצפיות מצוינות על פני האזור הכפרי. לכל מי שמתעניין בהיסטוריה של בלגיה ושל אירופה הגדולה, ווטרלו נותרה תחנה חשובה במסלול הטיול.

11. גראנד פלייס (גרוטה מרקט), אנטוורפן

15 אטרקציות תיירותיות בעלות הדירוג הגבוה ביותר בבלגיה
גראנד פלאס (גרוטה מרקט), אנטוורפן

ממש בליבה של אנטוורפן, שוכן הגראנד פלאס הנפלא של העיירה (הידוע גם כ-Grote Markt), המכיל כמה מהדוגמאות הטובות ביותר של בלגיה לארכיטקטורת בתי גילדה עם צורתם האופיינית לגג צריח.

בית העירייה כאן הוא דוגמה שהשתמרה היטב לבנייה מהמאה ה-16, ושווה לראות את הפנים שלו בגלל אוסף הציורים שלו שמציגים את ההיסטוריה של אנטוורפן.

בתי הגילדה שעדיין שופעים את הכיכר הם הסיבה העיקרית לבקר ב-Grote Markt.

בין החזיתות הטובות ביותר ניתן למנות את בית הקופר ובית המכולת, אך כולן הן דוגמאות שמורות היטב לסגנון האדריכלות הבלגי הזה.

12. עמק סמואיס

כפר ממברה בעמק סמואיס
כפר ממברה בעמק סמואיס

תענוג של חובבי טבע, עמק סמואה מספק מנה נחוצה של אזור כפרי שופע אחרי כל השיטוט ההיסטורי הזה בערים ועיירות בלגיה.

כאן, בפינה הדרומית של המדינה, נהר סמואיס המתפתל חוצה שטחים חקלאיים שאליהם משקיפות גבעות מתפתלות עטויות יער. זהו טריטוריית הטיולים העיקרית של בלגיה וגם מקום טוב לטיולי סירות נהר בעקבות הקימורים המתפתלים של הנהר.

כפרים כמו Membre, Laforet ו-Alle מציעים אפשרויות לינה טובות, החל מבתי הארחה בינוניים ועד קמפינג באזור.

לראות את העמק ביפה ביותר מגיע באביב, כאשר פרחי הבר פורחים.

13. העיר העתיקה של מונס

העיר העתיקה של מונס
העיר העתיקה של מונס

העיר העתיקה של מונס היא תענוג לחקור.

במרכזה נמצאת הגראנד פלאס, כיכר מרכזית עם מגוון בניינים מעוטרים בדרך כלל, המשתרעים על פני תקופה של 400 שנה, המתוארכים בין המאות ה-15 וה-18, אך עדיין שומרים על תחושת סימטריה.

בפרט, בית טוסון ד'אור (1615) והקפלה של סנט ג'ורג' (1604) הם נקודות שיא אדריכליות.

הרחק מהגראנד פלאס, העיר העתיקה מסתירה הזדמנויות רבות נוספות לסיורים.

מגדל הפעמונים הרשום על ידי אונסק"ו על הגבעה שמעל העיר וכנסיית Sainte-Waudru עם הפנים שלה עמוס בשרידים אמנותיים ודתיים הם שתיים מהאטרקציות החשובות ביותר.

14. כנסיית פטרוס הקדוש, לובן

כנסיית פטרוס הקדוש ובית העירייה
כנסיית פטרוס הקדוש ובית העירייה

עם חלונות הקשת המחודדים ועמודי האלומה שלה, כנסיית פטרוס הקדוש היא אחת הדוגמאות השמורה ביותר של בלגיה לסגנון הגותי בראבנטי.

הכנסייה יושבת ממש בלב לובן בכיכר המרכזית של העיירה או ב-Grote Markt.

בנוסף לארכיטקטורה המפוארת של המאה ה-15 של הכנסייה, בפנים, חובבי האמנות ימצאו פינוק נוסף. המקהלה והאמבולטוריום הם ביתם של מוזיאון המוקדש לאמנות דתית, שבו מוצגים כמה מהציורים הפלמיים הטובים ביותר הממחישים סצנות תנ"כיות.

בפרט, הדוכן המגולף הבארוק והציור של דירק בוטס של הסעודה האחרונה שווים ביקור.

15. טירת Vêves

טירת Vêves

טירה זו בסגנון אגדה מימי הביניים, שלצידה מגדלים עגולים ועם חללי פנים המעוטרים בסגנון מפואר מהמאה ה-18, היא אחת מאתרי התיירות המובילים של מחוז נאמור.

הארכיטקטורה של טירת וובס (Château de Vêves) של ימינו מתוארכת למאה ה-15, שכן הטירה הקודמת מהמאה ה-12 נהרסה בשריפה. עם זאת, עמדה זו בראש גבעה, ששמרה בקלות על הנתיב הראשי בין דיננט לרושפור, היא אתר של בניין מבוצר מאז 670 לספירה.

הטירה ידועה כדוגמה השמורה ביותר של בלגיה לארכיטקטורת טירה מימי הביניים.

הטירה נמצאת בקצה הכפר סלס וניתן לגשת אליה בקלות מדינאנט ומנאמור.

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *