הרצאה לחוגי בית

מפגשים חברתיים הם חלק מהחיים שלנו. במפגשים החברתיים ניתן להנות מכמה דברים בבת אחת. מצד אחד אנחנו נהנים מהאינטרקציה והחברתיות ומחברתם של אנשים אחרים אשר הם חלק מחיינו ועונים לנו לצורך של שהייה בחברה. מצד שני אנחנו מקבלים מידע כזה או אחר במהלך המפגשים החברתיים ככה שאנחנו מתעדכנים במה שקורה בחייהם של אותם אנשים שאנחנו נפגשים איתם וכמובן גם משתפים במה שקורה בחיינו.

הצד השלישי הוא כמובן הפעילות עצמה. אנחנו יכולים להרכיב מספר פעילויות שונות, בנושאים ובדרכים שונות, אשר מעשירים אותנו ומאפשרים לנו לחלוק חוויה מעניינת עם החברים שלנו. המפגשים החברתיים יכולים להיות מגוון של פעילויות שונות. ניתן לארגן ארוחות ערב גדולות, הפעלות יצירה שונות, מועדון ספר אשר גורם לנו לשתף את הידע שלנו בנושאים שקראנו עליהם חוגי בית וכמובן ניתן סתם לשבת ולשוחח. עוד אפשרות אשר יכולה להעשיר אותנו היא הזמנה של הרצאה לחוגי בית. הרצאה לחוגי בית מאפשרת לנו להעשיר את הידע שלנו במגוון נושאים אשר לא בהכרח היינו נתקלים בהם במהלך היום. היתרות של הרצאות אלה בסביבה של חוג הבית היא בכך שאנחנו יכולים להחליט על הנושא המדובר וכמובן על מספר האנשים אשר יחלוק איתנו פעילות זאת. בבחירה של הרצאה לחוגי הבית כדי שנבדוק מספר קריטריונים לפני שנזמין וניקח חלק בפעילות זאת ובמאמר זה נבדוק מה עלינו לברר ומה הם היתרונות השונים שנוכל להפיק מהרצאות אלה.

קריטריונים לבדיקה לפני הזמנה של הרצאה לחוגי בית:

  1. הקריטריון הראשון שעלינו לברר היא כמה אנשים ירצו לקחת חלק בפעילות ויתעניינו בנושא שבחרנו. במקרה זה עדיף שיהיה מספר יחסית רב של משתתפים (לרוב יותר מ-8) על מנת שיהיה אווירה של הרצאה ופחות אחד על אחד ובנוסף במידה ויהיה דיון יוכלו כמה שיותר אנשים להעשיר דיון זה.
  2. הקריטריון השני הוא בחירה של המרצה. חשוב כי המרצה יהיה בעל ידע רב וניסיון בדיבור מול מספר מגוון של קבוצות מגדולות ועד קטנות. זאת כיוון שהרצאות מול אולם מלא באנשים ומספר משתתפים בחוגי בית הוא שונה. בירור של קריטריון זה לפני ההרצאה יאפשר לדעת על טיבה של ההרצאה וההצלחה הפוטנציאלית שלה.
  3. בחרו את הנושא בקפידה. גם מרצה מוכשר ומנוסה לא בהכרח יצליח להעביר הרצאה מעניינת במידה ורוב המשתתפים אינם מתעניינים בנושא זה. למרות זאת, נושאים אשר אינם מדוברים בדרך כלל בשיגרת היום יום של המשתתפים תוכל להעשיר אותם ולתת להם זוויות הסתכלות שונות וראיה רעננה על נושאים מגוונים.
  4. בררו לפני את כיצד מתנהלת ההרצאה. האם מדובר בדיון פתוח או רק בהקשבה? האם יש אביזרים שונים שמופעלים במהלך ההרצאה או שהמרצה הוא האטרקציה העיקרית. בירור של נושא זה לפני יוכל לכוון אתכם על אופי ההרצאה בה תהיו מעוניינים.

מה ניתן להפיק מהרצאה בחוגי בית?

הרצאה בחוגי בית תעשיר את המשתתפים ובנוסף תהווה חוויה חדשה ומרעננת למפגשים החברתיים שלכם. ניתן להפוך פעילות זאת למשהו קבוע ובכך לעצב קבוצה מגובשת איתה תוכלו להפגש באופן קבוע וגם לדון איתה לאחר מכן בנושאים שהועברו אליכם.